Warszawa, ul. Chmielna 2 534-970-488 kontaktskup@gmail.com

Szybkatransakcja.pl

Skup kamienic

Nie trudno popaść w długi. Zaciągasz jeden kredyt, później kolejny, a nagle tracisz pracę i nie jesteś w stanie spłacać swoich zobowiązań. Przestajesz płacić za czynsz i inne zobowiązania, a później trudno te zaległości nadrobić. Zaległości się kumulują i w efekcie mieszkanie jest zadłużone coraz bardziej. Przychodzą kolejne ponaglenia pocztą, dzwonią wierzyciele, a ty nie wiesz, co robić. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji może być sprzedaż zadłużonego mieszkania. Dowiedz się, jak to zrobić.

Powszechny problem

Z tytułu opłat mieszkaniowych Polacy we wrześniu 2019 roku byli zadłużeni na zawrotną kwotę 2,3 mld zł i to pomimo dobrej koniunktury gospodarczej w kraju. Tym samym nasze długi z tytułu niezapłaconych czynszów wzrosły od 2015 roku niemal dwukrotnie. Z puli 2,3 mld zł długów mieszkaniowych członkowie spółdzielni zalegają z opłatami na kwotę 1,1 mld zł, a lokatorzy mieszkań we wspólnotach na 800 mln zł.

Do tego dochodzą około 2 mln lokali oraz domów obciążonych kredytami hipotecznymi, a kolejne 1000 mieszkań obciąża hipoteka związana z zaciągniętą pożyczką bankową lub pozabankową. Nic więc dziwnego, że skup zadłużonych mieszkań cieszy się w naszym kraju bardzo dużą popularnością.

Nie brakuje więc w całej Polsce zadłużonych mieszkań. Coraz częściej ich właściciele chcą się pozbyć kłopotliwego lokum łącznie z długami, jakie są z nim związane. Takie rozwiązanie jest możliwe również za naszym pośrednictwem, ponieważ zajmujemy się skupem zadłużonych mieszkań. To duża szansa na pozbycie się problematycznego lokalu mieszkalnego.

Jak przebiega transakcja?

Samodzielne publikowanie ogłoszeń o treści „sprzedam zadłużone mieszkanie”, może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Wielu przeglądających ogłoszenia nieruchomości nie zechce kupić mieszkania z długami. Nie chcą, aby w przyszłości nachodzili ich wierzyciele, a do skrzynki wrzucane były kolejne ponaglenia zapłaty długów. Przeciętny kupujący nie ma wiedzy w zakresie długów ciążących na lokalu, dlatego uzasadnione są jego obawy, że zakup mieszkania z długiem może wiązać się bezpośrednio dla niego ze zbędnymi konsekwencjami.

Jak zatem skutecznie i szybko sprzedać zadłużone mieszkanie? Możemy pomóc, ponieważ prowadzimy skup zadłużonych mieszkań. To usługa unikalna w skali polskiego rynku nieruchomości. Wystarczy, że zgłosisz się do nas ze swoim ‘M’ i przedstawisz dokumenty, które potwierdzają twoje prawa do lokalu. Potrzebujemy jeszcze dokumentacji zadłużenia, aby właściwie oszacować wartość nieruchomości i wysokość kosztów, jakie będziemy musieli ponieść w związku z koniecznością uregulowania sytuacji prawnej i finansowej.

Kupujemy mieszkania obciążone długami, a w zamian właściciel otrzymuje godziwą cenę za swoją nieruchomość, której sprzedaż byłaby trudna, jeśli nie niemożliwa. Dzięki nam pozbędziesz się problemów finansowych i zyskasz pieniądze za sprzedaż kłopotliwego mieszkania. Trafi ono na rynek po wyprostowaniu wszystkich spraw formalnych związanych z zadłużeniem. Unikniesz egzekucji komorniczej oraz publicznej licytacji lokum, które postawiłyby cię w trudnej sytuacji. Co najważniejsze w takich przypadkach: cały proces jesteśmy w stanie przeprowadzić w trybie ekspresowym, nawet w ciągu kilku dni. Wiemy jak istotną sprawą w takich sytuacjach jest czas i pomożemy Ci uniknąć licytacji komorniczej.