Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Sprzedaż mieszkania w dzisiejszych realiach uzależniona jest od wielu czynników. Nawet ładne i położone w dobrej lokalizacji może długo czekać na nabywcę. Posiadając zadłużone mieszkanie lub obarczone problemami innej natury właściciel często skazany jest na porażkę przy znalezieniu potencjalnego kupca.

W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty skupu nieruchomości zadłużonych. To zazwyczaj jedyny kupiec, który nie pyta, ani nie drąży tematu oraz szybko realizuje wypłatę środków. Taką firmą jest https://szybkatransakcja.pl/. W sytuacjach trudnych, kiedy powstaje pytanie: „Jak szybko sprzedam zadłużone mieszkanie?”, wystarczy skontaktować się przez stronę internetową lub telefonicznie i dokonać błyskawicznej sprzedaży.

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie spółdzielcze i własnościowe?

W przypadku zadłużonego mieszkania własnościowego sprzedaż teoretycznie nie jest trudna. Właściciel zbywa nieruchomość, a kwota z wypłaty należności pozwala długi uregulować. Tu warto nadmienić, że niezależnie od powodu powstania zadłużenia wierzyciel w pierwszej kolejności odzyskuje swoje należności, a księga wieczysta, jeśli jest obciążona hipoteką, zostaje wyczyszczona. Nabywca zyskuje mieszkanie z uregulowanym stanem prawnym.

Jeśli jednak właściciel posiada zadłużone mieszkanie spółdzielcze, pojawiają się komplikacje. Tu warto nadmienić, że lokal mieszkalny należy do zasobu mieszkaniowego danej spółdzielni, a tym samym do jego sprzedaży potrzebne jest zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami spółdzielczymi. W takim przypadku, jeśli mieszkanie obciążone jest długiem do spółdzielni może nastąpić problem z uzyskaniem takiego zaświadczenia.

W tym przypadku, jeżeli jest chętny nabywca warto przy podpisywaniu umowy przedwstępnej upomnieć się o odpowiedniej wysokości zadatek. Następnie trzeba uregulować dług do spółdzielni. Ostatecznie z zaświadczeniem można spokoje podpisać finalizujący transakcje akt notarialny.

Zadłużone mieszkanie spółdzielcze z kredytem hipotecznym. Jak je szybko zbyć?

Kredyt hipoteczny uzyskany na zakup mieszkania w nieprzewidzianych okolicznościach może stać się  niezwykle rudnym obciążeniem. Podobnie, jak z zadłużonym mieszkaniem spółdzielczym, choć na nieco innych prawach, właściciel jest tylko współwłaścicielem takiego mieszkania. Bank kredyt zabezpiecza hipoteką na wypadek trudności z jego spłatą. Chcąc dokonać sprzedaży mieszkania z długiem hipotecznym należy udać się do banku po zgodę na sprzedaż.

Bank wystawi zaświadczenie o wysokości pozostałej kwoty kredytu. Tu nadmienić trzeba, że ustalić z bankiem należy możliwość wcześniejszej spłaty. Kwota ze sprzedaży zadłużonego mieszkania zostanie natychmiastowo, w odpowiedniej wysokości przelana na konto wskazane przez bank natychmiast po podpisaniu aktu notarialnego.

Sprzedaż lokalu, a komornicze zajęcie mieszkania

Większość dłużników posiadających własną nieruchomość próbuje radzić sobie z długami na różne sposoby bardziej niż inni. Przyczyną jest to, że komornicze zajęcie zadłużonego mieszkania skutkuje jego licytacją. Strach potęguje świadomość, że z licytacji komorniczej kwota uzyskana może być dużo niższa niż wartość rynkowa nieruchomości. W przypadku zajęcia komorniczego kluczowy jest czas. Zdążyć należy bezwzględnie przed wyznaczonym przez komornika  terminem spłaty zadłużenia.

Jeśli zadajesz sobie pytanie jak szybko sprzedam zadłużone mieszkanie to chcielibyśmy Państwa poinformować, że sprzedaż takiej nieruchomości firmie https://szybkatransakcja.pl/ przebiega niezwykle sprawnie i szybko. Takie działanie niejednokrotnie ratuje przez przykrą licytacją komorniczą oraz zapewnia nowy, czysty start.

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie