Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania może być koniecznością dla wielu właścicieli. Pieniądze ze sprzedaży mogą posłużyć do kupna nowej nieruchomości, spłaceniu zadłużenia lub wykorzystaniu ich w jakikolwiek inny sposób. Istnieją sposoby, by sprzedać mieszkanie szybciej, trzeba tylko rozważyć opcję skupu nieruchomości, co staje się w Polsce coraz popularniejsze. Przeanalizujmy propozycje szybszej sprzedaży mieszkania na podstawie oferty firm skupujących nieruchomości.

Sprawdź nasz skup nieruchomości

Co charakteryzuje firmy skupujące mieszkania?

Firmy, które oferują właścicielom nieruchomości wykup mieszkań i domów są coraz częściej rozpatrywane. Niejeden właściciel pyta, jak szybko sprzedać mieszkanie? Jest to bardzo dobre pytanie, zwłaszcza teraz, kiedy czas realizacji takiej transakcji znacznie się wydłużył. Statystycznie nieruchomości sprzedaje się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Nie jest to optymistyczne, zwłaszcza jeśli komuś zależy na szybkiej sprzedaży. Jak sprzedać szybko mieszkanie, jeśli statystyki nie wyglądają zbyt dobrze? Nie pozostaje nic innego jak wybór dobrej firmy skupującej. Tylko takie opcje gwarantują błyskawiczną reakcję i realny obraz szybkiej sprzedaży.

Charakterystyczne dla firm, które skupują nieruchomości, jest szybki czas reakcji. Można to dostrzec już na samym początku, kiedy wysyłamy do firmy swoje zgłoszenie. Jest to bardzo proste. Wystarczy znaleźć na stronie firmy skupującej zakładkę “wycena”. Formularz, jaki znajdziemy pod tą zakładką, zawiera kilkanaście pytań dotyczących nieruchomości. Znacznie łatwiej jest zaprezentować nieruchomość poprzez wypełnienie pól z pytaniami. Trudniej jest napisać ogólny opis nieruchomości, kiedy mamy do dyspozycji tylko puste okienko. Po wysłaniu tego zgłoszenia, uzupełnionego, gdzie pamiętać należy o pozostawieniu kontaktu do siebie, otrzymujemy w krótkim czasie odpowiedź, a nierzadko i propozycję cenową. Firma skupująca w ten sposób podkreśla, że jest gotowa kupić nasze mieszkanie, a zaoferowana cena jest wstępną propozycją.

Cechą charakterystyczną firm skupujących jest nie tylko szybkość działania, ale także zdecydowanie. Decyzje na temat kupna nieruchomości podejmowane są bardzo szybko. Ponadto wysokość ceny ustalana jest przez pracowników firmy skupującej, jest to prawdopodobnie mało zachęcający fakt, bo każdy obawia się zaniżania cen, jednak dobre i znane firmy skupujące podchodzą do tego rozważnie i uczciwie. Ceny ustalane są na bazie cen rynkowych i często są do nich zbliżone. Można wobec tego założyć, że jako sprzedający jesteśmy w stanie na drodze takiej transakcji otrzymać taką samą kwotę, jaką otrzymalibyśmy podczas klasycznej formy sprzedaży z kupującym z zewnątrz. Warto jednak sprawdzić opinie na temat danej firmy, by wybrać ofertę najlepszą dla siebie.

Kolejną rzeczą, która jest bardzo charakterystyczna dla firm skupujących nieruchomości to błyskawiczne działanie i załatwienie formalności. Załatwienie spraw związanych z dokumentami, a nierzadko dzieje się tak, że pracownicy firmy w imieniu swojego klienta kompletują dokumenty, odbywa się w ciągu kilku dni. Jak bezpiecznie sprzedać mieszkanie? Można zaufać firmom kupującym, ponieważ zależy im na tym, aby cała transakcja przebiegła legalnie i zgodnie z obowiązującym prawem. Będziemy wiedzieć, że jest to bezpieczna forma, ponieważ będziemy mieli dostęp do dokumentów, zapoznamy się z umową przedwstępną (jeśli wyrażamy na to chęć), a nawet zdecydujemy, w której kancelarii notarialnej odbędzie się podpisanie umowy końcowej, na podstawie której przygotowywany zostaje akt notarialny.

Aby szybko sprzedać mieszkanie polecamy zobaczyć stronę: https://transakcja24h.pl/

Ile trwa sprzedaż mieszkania?

Kiedy decydujemy się na sprzedaż firmie, która skupuje nieruchomości, możemy liczyć na szybszy przebieg transakcji. Ten szybki czas oznacza zazwyczaj kilka dni, dość intensywnie spędzonych na przygotowaniach. Jeśli zastanawiasz się, jak sprzedać mieszkanie bez pośredników w szybkim tempie, na pewno powinieneś rozważyć dobre firmy skupujące. Bez pośredników rozumieć można w kontekście bez opłat prowizyjnych, ale także bez obaw o przedłużający się czas transakcji. Pośrednicy szukają klientów, którzy wykażą zainteresowanie kupnem nieruchomości, jednak ten proces może trwać nieco dłużej. Skup nieruchomości to gwarancja, że mieszkanie sprzedaje się tej konkretnej firmie, na warunkach, które albo zostały już przedstawione, albo za chwilę zostanie to uczynione.

Sprzedaż mieszkania firmie odbywa się w taki sposób, że pierwszego dnia od wysłania zgłoszenia, najczęściej otrzymujemy ofertę cenową, którą możemy sobie przeanalizować. Następnego dnia omawiamy z przedstawicielem szczegóły, jeśli wyrażamy chęć na podjęcie współpracy. Następnie przygotowujemy dokumenty, a przedstawiciel firmy umawia spotkanie w kancelarii. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, może nawet następnego dnia będzie można spotkać się osobiście u notariusza, by dokończyć transakcję.

Niektóre firmy oczekują także wizytacji w mieszkaniu czy domu, które sprzedajemy. Dzieje się tak dlatego, aby zaoferować ostateczną kwotę. Zaskoczeniem, myślę dla każdego z nas, może być fakt, że nie każda firma praktykuje taki zwyczaj. Niektórym nie potrzeba obejrzenia mieszkania, by oszacować jego wartość. Dlatego, jeśli nie wiesz, jak szybko sprzedać mieszkanie, zastanów się nad takimi firmami, które ograniczają formalności do minimum, by nie przedłużać czasu transakcji.

Transakcja sprzedaży mieszkania trwa zazwyczaj tyle, ile załatwia się wszelkie formalności. Jeśli sprzedający jest dobrze przygotowany, a nic innego nie stoi na drodze, wówczas wszystko odbywa się ‘gładko’ i szybko. Zdarza się, że przedłużeniem sprzedaży są pewnego rodzaju problemy stojące na drodze, ale przedstawiciele firm skupujących starają się temu zaradzić. Mają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, a przede wszystkim są na tyle empatyczni, że służą radą i pomocą, gdy jest taka potrzeba. Jeśli w kancelarii, którą wybieramy (bo znamy notariusza w swoim mieście, czy korzystaliśmy z jego usług) zaoferuje przełożenie terminu, wówczas tylko z tego względu szybka sprzedaż zostanie przedłużona. Pod względem finansowym firma skupująca nieruchomości jest odpowiednio przygotowana, dlatego nie trzeba się obawiać, że wydłużający się czas sprzedaży będzie spowodowany zewnętrznym finansowaniem i wystąpieniem do banku o kredyt. Firmy korzystają zazwyczaj z własnych środków i mają tego pełną świadomość, kiedy zgadzają się na podjęcie współpracy.

Skupujemy też grunty rolne, zobacz skup gruntów rolnych

Jak sprzedać szybko mieszkanie w dzisiejszych czasach, skoro wszystko się przeciąga o kolejne miesiące? Jedyną odpowiedzią na to pytanie będzie profesjonalna firma skupująca nieruchomość. Tylko takie doświadczenie, wiedza i zaangażowanie są gwarancją szybkiego skupu.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie