Jak wyjść z długów?

Zdarzenia, jakie możemy zaobserwować na przestrzeni ostatnich paru lat, dobitnie pokazują, że każdy z nas może paść ofiarą stale rosnących zadłużeń. Niestety – wypadki chodzą po ludziach, często wpędzając ich w sytuacje, które wydają się bez wyjścia. Być może Ty również stanąłeś dziś przed lustrem i zadałeś sobie pytanie: „jak wyjść z długów?”

Nasza praktyka pokazuje, że najczęstszą przyczynę finansowych problemów, stanowi zadłużone mieszkanie. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu zarówno wartość nieruchomości, jak i koszty jej eksploatacji, mogą w przypadku zadłużenia stanowić sumę tak pokaźną, że ich spłata wyda nam się całkowicie niemożliwa. W tym artykule pokażemy Ci jednak, że rzeczy niemożliwe to abstrakcja. Pokażemy Ci jak wyjść z długów obronną ręką, stosując kilka prostych zasad.

Zadłużone mieszkanie – co zrobić?

Zadłużone mieszkanie to temat, który coraz częściej przewija się przez media, banki i kancelarie. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że nie zawsze to Ty jesteś bezpośrednio odpowiedzialny za powstałe zadłużenie. Może się tak stać, że jako właściciel mieszkania, wynająłeś je niewłaściwym ludziom, którzy za nic mają sobie uczciwość, przez co wygenerowali w spółdzielni spory dług. Innym razem, w udziale mógł Ci przypaść spadek zadłużonego mieszkania, a Ty, z różnych powodów, nie zrzekłeś się go. A może nagła choroba, czy nieszczęśliwy wypadek, odebrały Ci możliwość zarobkowania, a raty kredytu hipotecznego Cię przerosły? Powodów może być wiele. Tak czy inaczej, coś z tym trzeba zrobić.

Fundamentalną kwestią jest ustalenie przyczyny, dla której powstało zadłużenie, a także to, kto jest Twoim wierzycielem. Dzięki temu będziesz wiedział, jakie dokumenty będą Ci potrzebne, by sfinalizować sprzedaż zadłużonego mieszkania. Ponadto, pamiętaj, że życzliwość i współpraca z wierzycielami, już na najwcześniejszych etapach zaistnienia problemu, może być zbawienna w skutkach.

I tak na przykład, jeśli mieszkanie zadłużone jest z uwagi na niespłacone raty kredytu hipotecznego, wówczas Twoim wierzycielem jest bank. Sprzedaż zadłużonego mieszkania będzie w tym wypadku najprostsza, z uwagi na systemowe rozwiązania, jakie banki w tych przypadkach wprowadzają.

Nieco trudniejsza będzie sytuacja, w której Twoim wierzycielem jest spółdzielnia mieszkaniowa. Wówczas, zadłużone mieszkanie można sprzedać jedynie wtedy, gdy spółdzielnia wyrazi na to zgodę. Zwykle nie stanowi to jednak problemu – w końcu wszystkim zależy na tym, aby zadłużenie zostało uregulowane.

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

Sprzedaż zadłużonego mieszkania – jakie dokumenty?

Zanim zabierzesz się za poszukiwania kupca, postaraj się o zdobycie dokumentów, które umożliwią Ci sprzedaż zadłużonego mieszkania. Oprócz standardowych będziesz potrzebować kilku innych, zależnych od Twojego wierzyciela.

W przypadku banku powinieneś się postarać o promesę bankową. To podstawowy dokument, zabezpieczający całą transakcję. Nie tylko poświadcza on dobrą wolę banku, ale również stanowi zapewnienie, że w momencie zbycia nieruchomości, nowy nabywca razem z nią przejmie ciążące na Tobie zobowiązania.

Natomiast gdy mieszkanie zadłużone jest w spółdzielni czy wspólnocie mieszkaniowej, wówczas będziesz musiał zdobyć zaświadczenie o wysokości zadłużenia, a także wzmiankowaną wyżej zgodę na sprzedaż zadłużonego mieszkania.

Innym z dokumentów, bez których do transakcji może nie dojść, jest zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, potwierdzające brak dodatkowych zaległości – w tym przypadku, podatkowych.

A jakie inne dokumenty są ważne, gdy idzie o sprzedaż mieszkania? Jest ich kilka – przede wszystkim, numer księgi wieczystej lokalu (jeśli jest założona) oraz dowolny dokument, określający podstawę nabycia nieruchomości. Może to być umowa sprzedaży, czy akt notarialny, potwierdzający nabycie spadku, lub darowizny.

Licytacja komornicza, jak jej uniknąć?

Licytacja komornicza. Jak jej uniknąć?

Jak sprzedać mieszkanie z długami?

Znalezienie kupca, chętnego na nabycie nieruchomości obciążonej długami, może być najtrudniejszym zadaniem w całym procesie. Z tego powodu, dużo lepiej jest zwrócić swój wzrok na firmę, dla której skup mieszkań z długami jest chlebem powszednim. Skup nieruchomości online, to zdecydowanie najszybsza i najprostsza droga do osiągnięcia stabilizacji i odzyskania płynności finansowej. Wiemy, jak wyjść z długów – pomożemy Ci z tym.

Nasz skup nieruchomości online, charakteryzuje wysoki profesjonalizm i niespotykana wręcz szybkość działania. W ciągu jednego dnia możemy zapewnić Ci bezpłatną wycenę nieruchomości, całkowicie online! Jeżeli zdecydujesz się na nasze usługi, zaoferujemy Ci wsparcie na każdym etapie transakcji, finalizując ją u notariusza już w ciągu paru dni. Odciążymy Cię z długów, a pozostałe pieniądze otrzymasz gotówką, bądź przelewem natychmiastowym, na wskazany przez Ciebie numer rachunku bankowego. Skontaktuj się z nami za pomocą Formularza Kontaktowego, a Twoje problemy finansowe wkrótce przejdą do historii!

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie