Rynek pierwotny a wtórny. Wszystkie najważniejsze informacje.

Zakup nieruchomości to bardzo ważna decyzja. Dlatego, jeszcze przed sfinalizowaniem całej transakcji warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim, warto znać różnicę pomiędzy rynkiem pierwotnym a rynkiem wtórnym. Główna informacja dotycząca mieszkań dotyczy bowiem zwykle tego, czy chodzi o mieszkania z rynku pierwotnego, czy wtórnego. 

Rynek pierwotny: najważniejsze informacje

Rynek pierwotny to pojęcie na rynku nieruchomości oznaczające mieszkania nowe, nieużywane dotychczas. Oczywiście, definicja ta odnosi się również do domów i lokali użytkowych. Nowe obiekty powstają po przeprowadzeniu przedsięwzięcia deweloperskiego. Jedną stroną transakcji jest inwestor, a drugą kupujący. Jeśli zaś chodzi o mieszkania używane to zwykle są to mieszkania, jakie kupuje się od klientów prywatnych.
Mieszkania z rynku pierwotnego mają wady i zalety, podobnie jak mieszkania z rynku wtórnego. Należy zdawać sobie z nich sprawę, by finalnie podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Jeśli komuś się nie spieszy i dysponuje większą gotówką, to może zakupić mieszkanie
z rynku pierwotnego. Najczęściej zaś mieszkania z rynku pierwotnego oddawane są
w tak zwanym stanie deweloperskim. Wtedy w nowym lokum można urządzić wnętrza tak, jak sami chcemy. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie zwłaszcza dla młodych osób.
Mieszkania z rynku pierwotnego to mieszkania, na jakie bardzo często decydują się również osoby, którym zależy na tym,  by mieszkać w jak najlepszym obiekcie i w atrakcyjnej lokalizacji. Inwestorzy dzisiaj szczególnie o to dbają, co zachęca do zakupu takich mieszkań.

Zastanawiasz się jakie są rodzaje testamentu? Sprawdź – Testament: formy i rodzaje

Rynek wtórny: najważniejsze informacje 

Rynek wtórny to nie mieszkania nowe, ale mieszkania używane podobnie jak domy i lokale usługowe już starszej daty. W momencie, w którym trafiają do sprzedaży są w posiadaniu innego właściciela. Właścicielem tym może być zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna. Każdy kolejny nabywca dokonuje zakupu na rynku wtórnym, również wtedy, gdy do sprzedaży nieruchomości dochodzi po kilku dniach od jej zakupu u dewelopera.
Rynek wtórny, tak samo jak rynek pierwotny ma wady i zalety i tutaj także należy się zastanowić, czy specyfika tej formy nam odpowiada. Mieszkania „z drugiej ręki” są już
w większości przypadków wykończone i urządzone. Jeśli więc ktoś chce coś zmienić,
to musi liczyć się z kosztami remontu. Budynek, w jakim znajduje się konkretny lokal bardzo często jest już też budynkiem starszej daty. To też może nieco podwyższać koszty wynikające z eksploatacji budynku. 

Dlatego uznaje się, że rynek pierwotny i rynek wtórny to dwa, świetnie uzupełniające się segmenty na krajowym rynku nieruchomości. Oba mają swoje plusy i minusy.
To od sytuacji, jak i preferencji nabywcy zależy, jaka forma zakupu będzie odpowiedniejsza. Nie ma wobec tego uniwersalnej odpowiedzi. 

SzybkaTransakcja.pl to wyspecjalizowana firma zajmująca się skupem mieszkań z rynku wtórnego a także pierwotnego. Zajmujemy się szybkim skupem nieruchomości, skupem mieszkań nawet tych z problemami. Wystarczy, że odwiedzisz naszą stronę i wypełnisz formularz kontaktowy.

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie