Skup działek

Skup działek i skup nieruchomości to usługa, która mocno kojarzy się z transakcjami dotyczącymi lokali mieszkalnych. Poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie, bardzo często zgłaszają się osoby posiadające „M” na sprzedaż. Trudno się temu dziwić, bo w świetle przepisów mamy do czynienia tylko z dwoma głównymi rodzajami nieruchomości – lokalowymi oraz gruntowymi. Mieszkania faktycznie są skupowane często. Warto jednak pamiętać, że nasz portal nie ogranicza swojego zainteresowania tylko do typowych lokali mieszkalnych. Skup działek to usługa, która wydaje się najbardziej zróżnicowana. Wynika to z faktu, że nasi Klienci przesyłają oferty dotyczące bardzo różnych gruntów. Oprócz popularnych działek rolnych można wymienić również działki budowlane, działki z domami, grunty rolno – budowlane, grunty przemysłowe oraz działki siedliskowe.

Skup działek – jakie grunty kupujemy?

Trudno wskazać wszystkie rodzaje działek, które mogą być przedmiotem skupu. Różne bywają również powody, które sprawiły, że dana osoba wybrała skup działek. Przyczyną takiej decyzji bywa na przykład chęć szybkiej sprzedaży gruntu, który np. został otrzymany w spadku. Warto również dodać, że niektóre nieruchomości gruntowe zostały objęte skupem ze względu na kiepską lokalizację, obecność budynków nadających się do wyburzenia, brak księgi wieczystej lub roszczenia osób trzecich. Klientami skupu dość często są również osoby, które otrzymały pewną część działki w ramach spadkobrania. Tacy klienci często decydują się na skup działek i sprzedaż swojego udziału, ponieważ nie mogą dojść do porozumienia z pozostałymi współwłaścicielami gruntu (w sprawie sprzedaży całej nieruchomości). Nasi Klienci chwalą sobie przede wszystkim szybkość działania skupu, ponieważ przeważnie sprzedaż gruntu trwa latami, a w naszym przypadku jest to kwestia kilku dni/tygodni.

Skup działek w całej Polsce

Co ważne, skup działek proponowany przez nasz portal obejmuje nieruchomości gruntowe z całej Polski. Niezależnie od lokalizacji działki, droga do sfinalizowania transakcji zawsze wygląda bardzo podobnie. Najpierw właściciel nieruchomości gruntowej przekazuje podstawowe informacje na jej temat poprzez formularz kontaktowy. W ramach odpowiedzi pojawia się wstępna wycena działki, oferta zaliczki oraz propozycja umówienia się na oględziny nieruchomości. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to w ciągu kilku dni możliwe będzie podpisanie umowy u notariusza połączone z wypłatą pieniędzy przelewem. Tak szybkie tempo sfinalizowania transakcji odpowiada na przykład osobom, które śpieszą się ze względu na wyjazd za granicę, konieczność spłaty długów lub pilne wydatki.

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie