SKUP NIERUCHOMOŚCI BYTOM

Bardzo często problemy ze sprzedażą mieszkania dotyczą tego, w jaki sposób nieruchomość się prezentuje. Atrakcyjna nieruchomość, w dobrej lokalizacji bez problemów związanych z zadłużeniem może sprzedać się znacznie szybciej, niż stare, zaniedbane mieszkanie z długami. Czy istnieje odpowiedni sposób, aby również to drugie mieszkanie można było sprzedać dobrze i w miarę możliwości szybko?

Firmy kupujące mieszkania

Jeśli nie wiemy, jak sprzedać nieruchomość, którą należałoby delikatnie określić “nieatrakcyjną”, dobrze jest sprawdzić, co może zaproponować firma, jaką będzie skup nieruchomości w Bytomiu. Może się okazać, że firma ta będzie w stanie zaoferować najlepszą propozycję ceny takiej nieruchomości. Tutaj nie trzeba martwić się o to, że firma wycofa swoją propozycję, jeśli nieruchomość jest do remontu. 

Firmy, które tak jak ta, oferują skup nieruchomości w Bytomiu, są w stanie zaoferować bardzo dobre warunki cenowe nawet tym właścicielom mieszkań, którzy zadłużyli nieruchomości. Wszystko jest kwestią szczerego omówienia warunków. Potrzeba omówienia warunków jest konieczna, aby dokładnie przedstawić swoje stanowisko, ale nie wymaga to konieczności oględzin samego mieszkania. Wiele firm działa w trybie zdalnym, a jedynie spotkanie z notariuszem uwzględnia realny kontakt z właścicielem nieruchomości. Zdarza się, że nie ma potrzeby, aby przyjeżdżać do klienta w celu obejrzenia mieszkania, ponieważ firma kupuje nieruchomość w takim stanie, jaki został zaprezentowany w formularzu i na zdjęciach.

Chcesz sprzedać dom? Sprawdź nasz skup domów

Korzyści wynikające ze sprzedaży nieruchomości firmie skupującej

Jest wiele korzyści, które mogą nam pomóc w podjęciu decyzji na temat sprzedaży mieszkania firmie takiej jak: skup nieruchomości. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że transakcja sprzedażowa przeprowadzona przez taką firmę następuje w tempie błyskawicznym. W ciągu kilku dni można sprzedać mieszkanie, które być może w normalnych warunkach mogłoby się sprzedawać nawet kilka czy kilkanaście miesięcy. W skrajnych przypadkach mieszkania sprzedawać mogą się nawet kilka lat, dlatego perspektywa szybkiej sprzedaży w ciągu kilku dni jest bardzo obiecująca dla sprzedającego. 

Skup nieruchomości w Bytomiu może zaoferować także gotówkową formę rozliczenia, co nie zdarza się zbyt często. Wielu kupujących z rynku wolnego okazuje się możliwością kupna nieruchomości na kredyt, a więc nie posiadają realnych pieniędzy, co odbija się na wydłużeniu czasu transakcji. Banki czasami dają sobie kilka tygodni na to, aby wydać opinię na wniosek kupującego. Nie trzeba też przekonywać chyba nikogo, że czasami do takich transakcji w ogóle nie dochodzi, ze względu na to, że bank nie wyraził zgody na udzielenie kredytu danej osobie. Wtedy można mówić o znacznej utracie czasu. Dla niektórych właścicieli mieszkań to nie tylko strata czasu, ale także i pieniędzy, ponieważ mieszkanie trzeba regularnie opłacać.

Chcesz sprzedać nieruchomość? Zrobimy dla Ciebie darmową wycenę online

Firmy oferujące skup nieruchomości w Bytomiu oferują przede wszystkim szybkie załatwienie formalności, pomoc w przygotowaniu do spotkania u notariusza, ale również deklarują zakup mieszkania w stanie takim, jakim jest obecnie bez konieczności przeprowadzenia przeróbek. Jeśli planujesz zatrudnić home stagera, by wpłynąć na poprawę wizualną twojego mieszkania, w perspektywie kupna nieruchomości przez firmę skupującą jest to zabieg zupełnie niepotrzebny. Wycena danej nieruchomości odbywa się na podstawie zestawienia jej parametrów i stanu z rynkowymi wartościami takich budynków, a ostateczna cena jest nieznacznie niższa od niej. Dla kogoś, komu zależy bardzo, by pozbyć się mieszkania jak najszybciej, taka perspektywa będzie zdecydowanie najkorzystniejsza. Dzieje się tak ze względu na fakt, że kupujący z zewnątrz, gdy słyszą, w jakiej sytuacji znalazł się sprzedający, wykorzystują często ten fakt, aby jeszcze bardziej zejść z ceny danego mieszkania. W przypadku kiedy wybierasz skup nieruchomości w Bytomiu, masz pewność, że zostanie zaproponowana określonej wysokości cena, która będzie uczciwa i adekwatna do stanu danej nieruchomości. 

Kiedy sprzedana nieruchomość jest w stanie do remontu, można mówić o tym, że to firma podjęła ryzyko, aby ją nabyć. Często z właściciela barków schodzi ciężar w postaci konieczności przeprowadzenia remontu. Nierzadko dzieje się tak, że nie tylko powierzchniowe prace wykończeniowe są konieczne do wykonania. Czasami prace związane z przystosowaniem danego lokalu do stanu używalności, wymaga od inwestora sporego nakładu finansowego. Do takich prac zaliczana jest na przykład wymiana instalacji. Nie trudno więc ustalić, że skup nieruchomości w Bytomiu bierze na swoje barki często ciężar w postaci zainwestowania dalszych pieniędzy w lokal, co nie zawsze musi kończyć się zyskiem po stronie firmy. To bez wątpienia kolejna korzystna kwestia, na której korzystają osoby sprzedające nieruchomości. W takim opłakanym stanie bardzo często prezentują się nieruchomości starego budownictwa, których użytkownikami byli ludzie starszej daty. Z wiadomych przyczyn mogli nie wykonywać regularnie prac remontowych.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie