Skup nieruchomości Chrzanów

Wysokie koszty związane z kupnem mieszkania stanowią najczęstszy powód do tego, aby zrezygnować z takiego pomysłu. Nie każdego jest stać na nowe mieszkanie lub na mieszkanie używane, ale co najważniejsze nie każdy ma możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego na dobrych warunkach, by można było swobodnie zakupić nieruchomość. Te problemy oraz inflacja, a więc stale rosnące koszty życia spowodowały, że nie tylko kupujących jest mniej, ale mieszkań, które są wystawiane na sprzedaż, bo właściciela na nie nie stać, coraz więcej. Jak dziś sprzedać mieszkanie? Czy opłaca się sprzedać nieruchomość firmie skupującej mieszkania? Sprawdźmy to.

Propozycja ze strony firmy skupującej

Kiedy nie mamy możliwości sprzedaży mieszkania tradycyjnym sposobem, często bierzemy na cel firmy skupujące. Obawiamy się przy tym zaskakująco niskiej ceny, a przy tym obawiamy się o bezpieczeństwo w związku z taką transakcją. Dzieje się tak, być może dlatego, że skup nieruchomości w Chrzanowie i innych miastach Polski to wciąż świeża dziedzina, która dopiero rozkwita, ale za to w galopującym tempie. Firmy skupujące mają coraz więcej do zaoferowania. Oprócz błyskawicznego tempa sprzedaży i kupna dochodzą jeszcze bardzo dobre ceny, niemal podobne do tych, jakie moglibyśmy uzyskać dziś przy tradycyjnej metodzie. Wielu kupujących oferuje cenę niższą od tego, co wyobraził sobie właściciel nieruchomości, a wynika to z faktu, że sprzedający mają tendencję do zawyżania cen. W związku z tym oferta skupu nieruchomości początkowo może wydawać się nieatrakcyjna. Po dłuższym zastanowieniu i dokładnej analizie cen rynkowych będzie można jednak dojść do wniosku, że cena ta jest bardzo przystępna i być może nie znajdziemy lepszej, nawet jeśli nie będzie nam się spieszyło ze sprzedażą. Poszukiwania kupującego w obecnej sytuacji inflacji i wysokich cen mieszkań wydaje się mało zachęcające. Warto zaznaczyć, że czas transakcji w dzisiejszych czasach znacznie się wydłużył, a to oznacza, że mieszkanie może sprzedawać się nawet kilkanaście miesięcy. Jeśli policzyć koszty utrzymania tego mieszkania przez kilkanaście miesięcy, wyjdzie, że kwota, jaką zaoferuje nam skup nieruchomości w Chrzanowie, jest wręcz okazyjna, bo dzięki takiej transakcji będzie można sporo zaoszczędzić.

Skupujemy też nieruchomości z lokatorami, zobacz nasz skup nieruchomości z lokatorami

Propozycją, z jaką wychodzi skup nieruchomości w Chrzanowie, jest gotówka do ręki. Coraz więcej kupujących posiłkuje się finansowaniem zewnętrznym, a więc jeśli już zdecydują się na zakup określonego mieszkania, to nie mają na nie pieniędzy, więc występują o kredyt. Czas oczekiwania na decyzję w związku z przydzieleniem kredytu to często kilka, a nawet kilkanaście tygodni (zwłaszcza jeśli taka osoba próbuje po odmowach w innych bankach). Skup nieruchomości w Chrzanowie wykorzystuje do tego celu wyłącznie własne środki, a więc nie ma mowy o przedłużeniu na kolejne tygodnie, decyzja zapada bardzo szybko. Oznacza to dla nas, jako sprzedających, że jeśli się zdecydujemy, pieniądze możemy otrzymać w całości do ręki i to nawet kilka dni później. Najpierw oczywiście musimy wypełnić formularz i zgłosić się do firmy, w celu wyceny nieruchomości, o której jest mowa. Po tym wszystkim skup nieruchomości w Chrzanowie wystawia ofertę, proponując określoną kwotę. Nie mamy tu zbyt wielkiego pola do popisu, jeśli chodzi o negocjacje, ale za to możemy liczyć się z tym, że podobną kwotę otrzymalibyśmy od kupca z zewnątrz. W dodatku przygotowanie do sprzedaży następuje bardzo szybko, a pracownicy firmy skupującej często wychodzą z inicjatywą, aby pomóc w kompletowaniu dokumentów. Nie dla każdego jest to jasne i oczywiste, dlatego miło jest skorzystać z pomocy doświadczonej osoby, która doskonale wie jakie dokumenty wyciągnąć i gdzie to zrobić. Dokumenty te są niezbędne, aby na ich podstawie przygotować akt przeniesienia własności, co wykonuje notariusz. Następnie umawia się spotkanie z notariuszem na określony dzień. Wystarczy już tylko czekać na jego nadejście, ponieważ właśnie wtedy następuje sprzedaż, przekazanie pieniędzy i kluczy do mieszkania.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie