SKUP NIERUCHOMOŚCI KONIN

Potrzeba sprzedaży nieruchomości, która wynika z konieczności uregulowania zadłużenia, czasami jest tak duża, że standardowe opcje sprzedaży nie zadowalają ich właścicieli. Co robić, kiedy okazuje się, że czas transakcji przedłuża się, a odsetki karne rosną z dnia na dzień? Czy jest możliwe, aby sprzedać mieszkanie w ciągu tygodnia? Z jakich opcji może skorzystać taka osoba, jeśli wiadome jest, że nie ma zbyt wiele czasu. Tutaj najlepszą opcją dla takiej osoby może być skup nieruchomości w Koninie.

Szybka sprzedaż za dobrą cenę

Każdemu może zdarzyć się potknięcie w życiu. Każdemu może powinąć się noga i dosłownie każdy może wpaść w długi. Rozwiązaniem tej sytuacji może być sprzedaż mieszkania, zwłaszcza jeśli ma się do dyspozycji dodatkowy lokal. Można go otrzymać na przykład poprzez spadek po bliskich, czy może z tytułu wstąpienia w związek małżeński, gdzie obydwoje małżonkowie dysponowali własnymi mieszkaniami. Czasami też taka sytuacja związana z zadłużeniem wymusza na nas sprzedaż jedynego lokum, by spłacić długi i kupić mniejsze mieszkanie lub wynająć je. Życie pisze różne scenariusze, a możliwość szybkiej sprzedaży nieruchomości może być sposobem na wyjście z długów. 

Szybka transakcja sprzedaży wiąże się z koniecznością nawiązania kontaktu z firmą, jaką jest skup nieruchomości, co nie powinno być dla nikogo trudne. Nawet jeśli nie posiadamy nieruchomości w tym mieście, można nawiązać kontakt, ponieważ firma ta działa w systemie zdalnym, a skala zasięgu obejmuje cały kraj.

Co można rozumieć przez szybką transakcję? Najczęściej to, że w ciągu kilku dni możliwe jest przejście przez proces sprzedaży nieruchomości. Firma, która ma w swojej ofercie takie usługi, z pewnością zadba również o formalności. Należy nadmienić, że skup nieruchomości w Koninie to nie tylko szybkie zarezerwowanie wizyty w stosownej kancelarii notarialnej, ale również pomoc w załatwieniu formalności związanych z dokumentami, co znacznie przyspiesza proces sprzedaży. Pomoc w skompletowaniu dokumentów takich jak zaświadczenie o stanie zameldowania, czy odpis ksiąg wieczystych, które muszą być aktualne, może okazać się bardzo przydatna dla właścicieli chcących sprzedać nieruchomość.

Szybkość sprzedaży jest nie tylko uzależniona od tego, czy klient, który decyduje się na wybór firmy, jaką jest skup nieruchomości w Koninie, jest gotowy pod względem dokumentów, ale także od tego, jaki termin będzie najlepszy. Firma jest przygotowana, może poświęcić odpowiedni czas, a poza tym dysponuje własnymi środkami, które ułatwiają wiele. Tutaj nie ma mowy o finansowaniu z zewnątrz, gdzie często trzeba tygodniami czekać na decyzję banku. Wszystkie środki, które dotyczą danej transakcji, są odpowiednio zabezpieczone i czekają na właściwy moment. Właściciel, któremu bardzo zależy na jak najszybszej sprzedaży, ma pewność, że firma ta nie wycofa się z ostatniej chwili, a on nie zostanie w związku z tym na przysłowiowym “lodzie”.

Wycena nieruchomości 

Przed przystąpieniem do przeprowadzenia transakcji sprzedażowej wymagane jest przygotowanie wyceny online nieruchomości. Jest to zadanie dla rzeczoznawcy, który musi na podstawie przedstawionych mu informacji oszacować, ile warte jest dane mieszkanie. Te wartości zestawia się z cenami rynkowymi. Nie oznacza to, że będzie to kwota dużo poniżej wartości rynkowej, choć wiele osób się tego spodziewa. Przygotowanie wyceny jest rzetelnym oszacowaniem wartości na podstawie stanu, lokalizacji, metrażu, roku wybudowania i udogodnień w związku z mieszkaniem. 

Każda wycena jest indywidualna, dlatego można liczyć na fachowe podejście do zaprezentowania sumy wykupu nieruchomości. Oczywiście wycena, która nie zajmuje zbyt wiele czasu, ku uciesze każdego, kto chce szybko sprzedaż lokal, nie jest dokumentem płatnym, ani zobowiązującym. Jeśli uznasz, że kwota nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca, możesz zrezygnować z dalszej współpracy z firmą. Nie poniesiesz także kosztów w związku z poradami, jakie udzielone zostaną przez specjalistów. Czasami sprzedaż nieruchomości jest skomplikowana, zwłaszcza jeśli chodzi o zadłużenie takiego lokalu. Z takimi kwestiami radzą sobie bez problemu osoby związane z firmą: skup nieruchomości w Koninie.

Chcesz sprzedać dom? Sprawdź nasz skup domów

Spotkanie u notariusza

Po przedstawieniu wyceny, zaakceptowaniu kwoty, która widnieje na tym dokumencie i omówieniu wszystkiego, co ważne, by sprzedać nieruchomość, trzeba też spotkać się u notariusza. Jest to ostateczne spotkanie, dzięki któremu następuje przeniesienie własności na nabywcę. To moment, kiedy skup nieruchomości w Koninie przekazuje środki finansowe sprzedającemu. Odbywa się to po podpisaniu aktu notarialnego. W tej chwili konieczne jest również przekazanie kluczy do nowo nabytej nieruchomości. Kwota pieniężna przekazywana może być bezpośrednio do rąk klienta lub na jego konto bankowe. W przypadku wyboru przelewu istnieje obawa, że środki zostaną zaksięgowane dopiero następnego dnia, jednak firma korzysta z funkcji przelewów natychmiastowych, które błyskawicznie docierają na konto klienta.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie