SKUP NIERUCHOMOŚCI KOSZALIN

Oferty firm, które zajmują się skupowaniem nieruchomości, prezentują się coraz bardziej atrakcyjnie. Nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to możliwość szybszej sprzedaży nieruchomości, zwłaszcza dla tych osób, którym do tej pory nie udało się sprzedać swojej nieruchomości, pomimo usilnych prób. Nie każdy jednak wie, jak rozpocząć taką sprzedaż firmie, jaką będzie skup nieruchomości. Pokrótce przedstawimy najważniejsze elementy współpracy, które być może rozwieją wątpliwości. 

Rozpoczęcie współpracy

Jeśli liczysz na to, że uda Ci się szybko sprzedać mieszkanie i wiesz, że musisz skorzystać z firmy skupującej, pamiętaj o tym, że musisz pierwszy nawiązać kontakt. Należy w tym celu odwiedzić stronę firmy, aby przejść do zakładki wycena online. Doprowadzi ona do formularza, który wystarczy wypełnić i wysłać. W formularzu tym znajdziesz pytania dotyczące nieruchomości, a konkretniej metrażu, ilości pomieszczeń, standardu, lokalizacji i innych. Pomoże to przedstawić wizerunek nieruchomości. Jeszcze łatwiej będzie, jeśli prócz tych informacji załączy się zdjęcia swojego mieszkania. Takie informacje stanowią najlepszą bazę wiedzy, która będzie podstawą do tego, aby można było przygotować ofertę cenową. Taka wycena jest przygotowywana w krótkim czasie, gdzie najczęściej po kilkunastu godzinach właściciel nieruchomości może zapoznać się z propozycją firmy.

Rozpoczęcie współpracy ze skupem nieruchomości w Koszalinie może oznaczać także kontakt telefoniczny. Jeśli masz na sprzedaż działkę, udział w nieruchomości czy niestandardową nieruchomość lepiej, abyś skontaktował się w ten sposób, ponieważ przedstawiciel firmy zaproponuje Ci określone warunki. Numer telefonu dostępny jest na stronie internetowej firmy, a zgłoszenia są przyjmowane nawet wieczorami.

Analizowanie parametrów mieszkania

Każda wycena przygotowywana jest w sposób indywidualny. Nie oznacza to, że każde zgłoszenie to opcja zaproponowania tej samej ceny bez względu na metraż. Analizowanie parametrów mieszkania należy do zadań rzeczoznawcy współpracującego ze skupem nieruchomości w Koszalinie. Człowiek ten dokładnie szacuje wartość nieruchomości, a po zestawieniu jej z wartościami rynkowymi może zaoferować odpowiedniej wysokości kwotę, która zazwyczaj jest odpowiednia dla jednej i drugiej strony. 

Konkurencyjne firmy często oferują zaniżone sumy, oferując w zamian szybką formę transakcji. W tej firmie kwoty są bliskie wartościom rynkowym, a tym samym nie ma to wpływu na spowolnienie czasu transakcji. Możesz sprzedać mieszkanie po bardzo dobrej cenie (taką możesz otrzymać przy samodzielnej sprzedaży mieszkania) w czasie nawet kilku dni. W najbardziej sprzyjających warunkach sprzedaż mieszkania może odbyć się nawet trzy dni później, od momentu zgłoszenia się do firmy. Jeśli zastanowisz się nad tym, że przy samodzielnej sprzedaży do takiej transakcji dochodzi najczęściej kilka lub nawet kilkanaście miesięcy później (od dnia wystawienia ogłoszenia) to wizja trzech dni oznacza błyskawiczne tempo, jakie narzuca skup nieruchomości w Koszalinie.

Zobacz też nasz skup mieszkań zadłużonych

Inne ustalenia z firmą

Po analizie i przedstawionej ofercie nadchodzi czas na podjęcie decyzji przez klienta. Nie jest to łatwe zadanie, jednak wiele osób nie odkłada tego na potem. Dokładna analiza wyceny pozwoli w krótkim czasie podjąć decyzję. Zazwyczaj po przemyśleniach dochodzi się do wniosku, że cena jest tak samo wysoka, co można byłoby uzyskać przy samodzielnej próbie sprzedaży lub za pośrednictwem biura nieruchomości. Zdecydowana większość podejmuje rękawicę i zgłasza się do przedstawiciela, by omówić dalsze szczegóły dotyczące współpracy. W związku z tym omawia się kwestie związane z rozliczeniem, wyborem kancelarii notarialnej, a także ustaleniem terminu. Wszystko to dopasowane jest do oczekiwań klienta. Sam wybór kancelarii notarialnej to oczywiście nie wszystko. By można było zarezerwować termin spotkania, trzeba także przesłać wymagane dokumenty, a tym powinien zająć się sprzedający (w końcu to o jego mieszkaniu mowa). Bardzo często zdarza się tak, że sprzedający nie ma odpowiednich dokumentów. W takich sytuacjach przedstawiciele skupu nieruchomości w Koszalinie okazują pełne wsparcie, jak i zaangażowanie w uzyskaniu wymaganych zaświadczeń w imieniu klienta oczywiście, jeśli tylko zachodzi taka konieczność.

Jeśli okazuje się, że przesłana wycena nie spełnia wymagań sprzedającego i ma on tyle czasu i możliwości, by spróbować samodzielnej sprzedaży, wówczas może bez obaw zrezygnować ze współpracy. Przesłany dokument z wyceną jest niezobowiązujący i nie jest płatny. 

Koszty współpracy

Większość oczekuje, że za pomoc w sprzedaży (choć skup nieruchomości w Koszalinie jest tutaj stroną kupującą, a nie pomagającą) będzie naliczana prowizja. Jak dużym zaskoczeniem jest dla klientów tej firmy fakt, że nie jest naliczana taka opłata prowizyjna. Najpewniej osoby, które tak myślały, pomyliły firmy z biurami pośredniczącymi w sprzedaży nieruchomości, a jest to zupełnie odrębna dziedzina. W przypadku współpracy z firmą skupującą nie nalicza się opłat w związku z pomocą i przygotowaniem dokumentów.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie