Skup nieruchomości Kutno

Podczas sprzedaży domu nie zawsze można liczyć na szybką realizację transakcji, tym bardziej że coraz więcej kupujących pełni w większości funkcję zwiedzających. Osoby takie przychodzą obejrzeć dom, ale z decyzją na temat kupna nieruchomości wstrzymują się na dłuższy czas. Czy można takiej sytuacji zaradzić? Owszem można, trzeba tylko skontaktować się ze specjalistami, którzy pracują dla skupu nieruchomości w Kutnie. Więcej na ten temat dowiemy się z poniższego artykułu.

Po pierwsze kontakt

Kontakt z firmą, która oferuje skup nieruchomości, to pierwsze co trzeba zrobić, aby rozpocząć transakcję sprzedażową. Do tego posłużyć powinien formularz online, który znajdziemy na stronie firmy skupującej. Jest to widoczna zakładka, a w niej znajduje się kwestionariusz z pytaniami dotyczącymi nieruchomości. Należy na nie odpowiedzieć. Pytania te dotyczą parametrów mieszkania lub nieruchomości. Z nich można dowiedzieć się, jak duże jest mieszkanie, ile ma pomieszczeń, na którym piętrze się znajduje i dokładnie w jakiej lokalizacji. Wszystkie te odpowiedzi pozwolą przybliżyć rzeczoznawcy obraz nieruchomości, a dzięki temu, że można załączyć dodatkowo zdjęcia, będzie to znacznie łatwiejsze. Rzeczoznawca, który zapozna się z tymi parametrami, będzie mógł oszacować wartość nieruchomości. Oszacowanie wartości mieszkania jest konieczne do tego, aby można było wystąpić z określoną propozycją cenową. Wszystko to brzmi bardzo profesjonalnie i wydawać mogłoby się, że potrwa nieco dłużej, jednak odpowiedź z wyceną online, jeśli firma będzie zainteresowana kupnem, otrzymamy po kilkunastu godzinach.

Nieruchomości, które trudno jest opisać przy pomocy formularza online, można zobrazować w rozmowie telefonicznej lub poprzez opis wysłany na adres mailowy wraz ze zdjęciami. Bardziej zawiłe propozycje będą z pewnością oglądane bezpośrednio, o czym na pewno poinformuje przedstawiciel firmy skupującej. Nie zawsze taki scenariusz jest konieczny.

Po drugie omówienie warunków

Sprzedaż nieruchomości firmie, jaką jest skup nieruchomości w Kutnie, oznaczać może szybki przebieg transakcji. Ma to swoje odniesienie także w zakresie omówienia warunków sprzedaży. Firma deklaruje odpowiedniej wysokości cenę, a sprzedający może ją zaakceptować lub odrzucić bez zobowiązań. Po akceptacji omawiane są kolejne kwestie związane ze sprzedażą, czyli wybór kancelarii notarialnej, w której zostaną złożone podpisy, wybór sposobu rozliczenia w formie gotówkowej lub przelewowej, a także najważniejsze, czyli termin takiego spotkania. To główne czynniki, które są ustalane przez skup nieruchomości w Kutnie.

Dodatkowym elementem, który pozostaje dobrze omówiony z klientem, jest kwestia zgromadzenia potrzebnej dokumentacji sprzedażowej. Pracownik firmy skupującej na pewno wybada, czy sprzedający ma akt własności, który jest potwierdzeniem nabycia nieruchomości, odpis ksiąg wieczystych, a także zaświadczenia. Do zaświadczeń zalicza się dokument stwierdzający brak zadłużenia z tytułu opłat czynszowych i eksploatacyjnych, a także dokument wskazujący stan zameldowania nieruchomości na określony dzień. Najlepiej, aby ten ostatni dokument wykazywał, że nikt nie jest zameldowany w mieszkaniu, które już niebawem zostanie sprzedane.

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź nasz skup działek

Po trzecie podpisanie umowy

Kolejnym krokiem w przypadku sprzedaży mieszkania czy każdej innej nieruchomości, jest podpisanie umowy sprzedaży. By można było to zrobić, konieczne jest sporządzenie aktu notarialnego. Do tego powyższy punkt o ustaleniach musi zostać spełniony, a więc dokumenty muszą zostać dostarczone do notariusza, jak również musi zostać wybrana konkretna kancelaria notarialna i tym samym termin, aby można było zarezerwować spotkanie z urzędnikiem. Podpisanie umowy jest ostatnim etapem sprzedaży nieruchomości. Skup nieruchomości w Kutnie bierze na siebie opłacenie kosztów notarialnych, dlatego nie ma co się obawiać takich formalności. Po podpisaniu dokumentu następuje przekazanie środków, a także przekazanie kluczy do mieszkania. Jeśli klient zdecydował się na przelew, moment przekazania kluczy można opóźnić do chwili zaksięgowania całej wpłaty na koncie klienta.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie