Skup nieruchomości Lębork

Pomocne w sprzedaży nieruchomości stają się firmy, które odkupują od ich właścicieli mieszkania. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu i nerwów, a przy tym zarobić. Wielu właścicieli, którzy z różnych powodów decydują się na sprzedaż swoich mieszkań, korzysta z takiej możliwości, bo jest to szybsze, prostsze niż tradycyjna sprzedaż, a przede wszystkim bezpieczne. Jak w praktyce wygląda sprzedaż mieszkania takiej firmie, przekonamy się już w poniższym tekście.

Na początek formularz i wycena

Pierwszym krokiem do tego, aby szybko sprzedać swoją nieruchomość, jest nawiązanie współpracy. Wygodnym sposobem jest skorzystanie z formularza. Jest to narzędzie dostępne na stronie skupu nieruchomości w Lęborku, które znajdziemy pod zakładką ‘wycena online’. Formularz ten przygotowany został w taki sposób, aby szybko zaprezentować swoją nieruchomość. Zawarte w nim pytania w większości dotyczą nieruchomości. Musimy odpowiedzieć na pytania dotyczące metrażu, roku wybudowania, lokalizacji, ilości pięter i pomieszczeń oraz dodatkowych informacji, które mają wpływ na wysokość wyceny. W formularzu tym możemy załączyć także dodatkowe zdjęcia, które będą potwierdzały wcześniejsze informacje. Wiele osób korzysta także z opcji dodatkowego opisu, gdzie można poinformować na przykład o tym, że nieruchomość jest zadłużona na taką sumę, czy toczy się postępowanie spadkowe lub sytuacja prawna jest nieuregulowana. Oczywiście o takich sprawach najlepiej poinformować osobiście lub telefonicznie, ale wiele osób pozwala sobie na przedstawienie sytuacji nieruchomości już na samym początku podczas wypełniania zgłoszenia.

Taki formularz uzupełniony to zwykle kilka minut poświęconej uwagi, po czym należy go wysłać. Specjaliści, którzy zajmują się analizowaniem formularzy, z pewnością dopasują odpowiedniej wysokości ofertę cenową, aby klient mógł się z nią zapoznać. Wycena to dokument bezpłatny i niezobowiązujący. Wysyłana jest do klienta zazwyczaj następnego dnia lub nawet wcześniej. Skup nieruchomości pod tym względem działa w sposób błyskawiczny. Klient nie musi oczekiwać niewiadomą ilość czasu na to, aby zapoznać się z ofertą cenową. Wszystko odbywa się w sposób błyskawiczny, tak aby natychmiast przejść do konkretów. 

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź nasz skup działek

Warunki umowy między stronami

Kiedy klient decyduje się na sprzedaż mieszkania firmie, jaką jest skup nieruchomości w Lęborku, wówczas następuje czas, w którym strony ustalają wspólnie warunki. Zazwyczaj odbywa się to w trybie zdalnym, co jest bardzo wygodne i praktyczne. Skup nieruchomości w Lęborku czasami rezygnuje z konieczności oglądania mieszkania, co też ma wpływ na przyspieszenie transakcji. W najbardziej sprzyjających warunkach sprzedaż, a zarazem kupno (przez firmę skupującą) odbywa się w ciągu 3 dni. Tymi sprzyjającymi warunkami są przede wszystkim jasne ustalenia, odpowiednia organizacja (komplet dokumentów), a także wybór kancelarii notarialnej, w której możliwe jest szybkie załatwienie formalności.

Do najważniejszych ustaleń, które szczegółowo omawia się z klientem, należą takie kwestie jak: umowa przedwstępna (nie zawsze konieczna), wybór sposobu rozliczenia się (gotówka lub przelew bankowy), wybór terminu i kancelarii notarialnej, w której zostanie zarezerwowany termin spotkania. Skup nieruchomości w Lęborku pod wieloma względami nie narzuca swoich racji, a wybór miejsca i terminu zależny jest w zasadzie tylko od klienta. To, co może powodować opóźnienia, to zazwyczaj kwestia kompletacji dokumentów. Sprzedający musi okazać się dokumentami, na podstawie których zostanie sporządzony akt notarialny. Jeśli takich dokumentów brakuje, nie można zarezerwować terminu spotkania. Nie ma co się przejmować, ponieważ w razie takich problemów przedstawiciele firmy wychodzą z pomocną dłonią. Zdarzają się sytuacje, w których pracownicy skupu mieszkań samodzielnie kompletują dokumenty w imieniu swojego klienta. Na taką pomoc trudno liczyć w przypadku tradycyjnej metody sprzedaży, wyjątkiem jest zaangażowanie pośredników, co oczywiście jest płatne.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie