Skup nieruchomości Nowa Sól

Co zrobić, kiedy nie udaje się sprzedać swojego mieszkania w tradycyjny sposób? Czy warto czekać? Czy może lepiej skorzystać z ofert firm skupujących mieszkania? Niezależnie od tego, co jest powodem sprzedaży, jeśli zachodzi potrzeba szybkiej sprzedaży nieruchomości, zawsze warto rozważać każdą ewentualność. Skup nieruchomości staje się coraz popularniejszą firmą, której zaufało już wielu klientów. Zadowolenie klientów to najlepsza wizytówka dla tej firmy. Przeanalizujmy, co trzeba zrobić, aby móc sprzedać swoje mieszkanie tej firmie.

Krok 1 – wycena

Zanim udamy się do notariusza w celu złożenia podpisu na akcie notarialnym, musimy przede wszystkim skontaktować się z firmą skupującą. W tym celu konieczne jest przesłanie zgłoszenia przy pomocy formularza lub kontakt telefoniczny. W formularzu zawartych jest kilkanaście pytań, na które należy udzielić odpowiedzi. Dotyczą one wielkości mieszkania, ilości pomieszczeń, standardu, lokalizacji itp. Skup nieruchomości w Nowej Soli dokładnie analizuje przesłane informacje, a na tej podstawie przygotowywana jest wycena nieruchomości. Dokument tej jest w pełni niezobowiązujący i co ciekawe bezpłatny. Otrzymujemy go zazwyczaj w kilkanaście godzin po przesłaniu zgłoszenia. Traktować go należy jako ostateczna cena zaoferowana przez skup nieruchomości w Nowej Soli, co najczęściej nie podlega negocjacji. Pod tym względem wiele osób może mieć obawy, bo co jeśli cena będzie zbyt niska? Będzie ona niższa niż wartość rynkowa, ale nieznacznie. Poza tym biorąc pod uwagę fakt, że firma przygotowuje bezpłatne i niezobowiązujące wyceny (tudzież propozycje ofertowe), gdyby zaproponowane w nich ceny były rażąco niskie, skończyłoby się na tym, że właściciele mieszkań szukaliby innych firm skupujących, dziękując za współpracę. Do takich sytuacji jednak nie dochodzi, co może nas w pewien sposób uspokoić. Skup nieruchomości w Nowej Soli może zaproponować bardzo dobre ceny, niemal tak wysokie, jak w przypadku tradycyjnej formy sprzedaży osobie fizycznej. Najczęściej kupujący z ogłoszenia mają do zaoferowania podobne ceny lub nawet niższe dlatego warto potraktować przygotowaną przez skup nieruchomości w Nowej Soli, ofertę w pełni poważnie.

Krok 2 – ustalenia

Załóżmy, że zaoferowana cena przypadła nam do gustu i spełnia nasze oczekiwania. W związku z tym następuje moment, w którym warto omówić dalsze warunki współpracy. Odbywa się to w podobnym tempie jak ustalenie wysokości ceny nieruchomości, a więc bardzo szybko. Omówienia dotyczą zazwyczaj zdalnego lub telefonicznego kontaktu. Ustala się takie kwestie jak wybór rozliczenia, a więc przelew lub gotówka do ręki, wybór kancelarii notarialnej, co należy do klienta firmy, a także wybór dogodnego terminu. Pod względem terminu ustala się zazwyczaj najszybszy możliwy, który w dodatku można zarezerwować u danego notariusza. Nawet jeśli tempo tych ustaleń jest zbyt szybkie, skup nieruchomości w Nowej Soli podporządkowuje się swojemu klientowi, który być może potrzebuje nieco więcej czasu na przygotowanie dokumentów do sprzedaży. W tym aspekcie bardzo często dochodzi do pomocy, gdzie specjaliści w imieniu swojego klienta występują o uzyskanie dokumentów sprzedażowych. Pozwala to na przygotowanie formalności na czas bez opóźnień.

Skup nieruchomości w Nowej Soli nie ingeruje w wybór kancelarii notarialnej, polegając na swoim kliencie. Zależy im tylko na tym, aby wybór notariusza dotyczy miasta, w którym znajduje się przedmiot transakcji, a więc mieszkanie. Zazwyczaj klienci wybierają kancelarie notarialne w swoim mieście, z których  zdarzyło im się już wcześniej korzystać.

Zobacz też skup udziałów w nieruchomościach

Krok 3 – podpisanie aktu notarialnego

Po wszystkich ustaleniach, kiedy nadejdzie dzień finalizacji transakcji, obydwie strony spotykają się w umówionym miejscu. Dochodzi do podpisania aktu notarialnego, gdzie w następstwie Skup nieruchomości w Nowej Soli przekazuje klientowi ustalone wcześniej pieniądze w określonej wysokości. Krokiem ze strony sprzedającego po otrzymaniu pieniędzy będzie przekazanie mieszkania, a więc udostępnienie kluczy i nieruchomości.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie