Skup nieruchomości Oświęcim

Oferta firm skupujących jest coraz bardziej atrakcyjna dla sprzedających swoje nieruchomości właścicieli. Dzieje się tak ze względu na rosnące ceny nieruchomości, a co za tym idzie spadek zainteresowania ze strony kupujących. Rosnące ceny nieruchomości nie dotyczą tylko i wyłącznie kupna, ale również i utrzymania mieszkań, co coraz częściej stanowi problem dla właścicieli. Kiedy nie można utrzymać mieszkania (powodują to rosnące ceny czynszu i kosztów eksploatacyjnych), a raty kredytu także są nadal wysokie, wówczas wielu właścicieli decyduje się na sprzedaż. Kupujących brakuje, a ostatnią nadzieję pokłada się w firmach skupujących nieruchomości. Czy warto? Na pewno warto o tym porozmawiać.

Sprzedaż mieszkania firmie

Kiedy ceny nieruchomości są tak wysokie, że większość kupujących rezygnuje z decyzji zakupu, nie pozostaje nic innego, jak zgłosić się do firmy skupującej nieruchomości. Oczywiście można odłożyć sprzedaż na później, na tak zwany lepszy czas, ale nie zawsze jest to możliwe. Wiedzą o tym właściciel mieszkań, które zostały zakupione na kredyt. Dla nich rosnące ceny utrzymania mieszkania i raty kredytowe z miesiąca na miesiąc stają się coraz  bardziej odczuwalne. Skup nieruchomości może być najlepszą drogą ewakuacyjną, aby wyjść z zadłużenia. Szybka sprzedaż i to często na bardzo dobrych warunkach jest najlepszą metodą na pozbycie się długów i dalszych problemów. To właśnie oferują takie firmy jak skup nieruchomości w Oświęcimiu.

Chcesz sprzedać dom? Sprawdź nasz skup domów

Jak wygląda procedura sprzedaży nieruchomości firmie skupującej?

W przypadku sprzedaży mieszkania firmie jest nieco łatwiej. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni skup nieruchomości w Oświęcimiu czy w każdym innym mieście, a następnie skontaktować się z jej przedstawicielami. Można to zrobić telefonicznie, ale coraz więcej osób wybiera zdalną formę kontaktu. Najczęściej korzysta się z formularza, który jest widoczny na stronie firmy lub wysyłając wiadomość e-mail. Dzięki metodzie zdalnego kontaktu można nawet łatwiej opisać mieszkanie. Formularz nakieruje nas na odpowiednie pytania, a dzięki możliwości wysłania wiadomości e-mail można zamieścić zdjęcia mieszkania. To często bardziej ułatwia pracę rzeczoznawcom, którzy odpowiedzialni są za przygotowanie wyceny nieruchomości. Właśnie od wyceny nieruchomości zaczyna się cały proceder sprzedażowy. Skup nieruchomości w Oświęcimiu na początku musi ustalić wysokość kwoty, jaką będzie mógł zaoferować swojemu klientowi w ramach kupna jego mieszkania.

Wysokość ceny zależna jest od wielu parametrów nieruchomości. To normalne, że lepiej wyceniane będą nowsze mieszkania, których standard będzie wysoki. Niemniej nie oznacza to, że stare nieruchomości nie mają szans na wykup, tylko dlatego, że pochodzą sprzed lat. Skup nieruchomości w Oświęcimiu dokładnie analizuje wszelkie nadesłane propozycje, a jeśli któraś z nich jest wyjątkowo rokująca, właściciel takiego mieszkania na pewno otrzyma wycenę.

Po tym, jak skup nieruchomości w Oświęcimiu wysyła propozycję cenową, mamy czas na decyzję, choć wiadomo, że im szybciej, tym lepiej. Wycena nie zobowiązuje nas do sprzedaży, więc można z niej zrezygnować. Pytanie tylko, czy warto, skoro być może to jedyna oferta, która jest realna do sfinalizowania. Po akceptacji należy niezwłocznie skontaktować się z przedstawicielem firmy, aby dogadać szczegóły. Trzeba omówić zakres dalszej współpracy. Sprzedający powinien określić wybór formy rozliczenia, a więc czy oczekuje zapłaty w gotówce, czy pod postacią przelewu bankowego. Istotny jest także wybór kancelarii notarialnej, w której już niebawem dojdzie do złożenia podpisu na akcie notarialnym. Wśród omówionych kwestii istotnym będzie również wybór terminu. Niektórym odpowiada szybkie tempo transakcji, które może dotyczyć 72 godzin, innym może to przeszkadzać z tego względu, że nie zdążą przygotować dokumentów. Niemniej zawsze warto pamiętać, że w kompletowaniu dokumentacji dotyczącej nieruchomości zawsze pomaga firma skupująca, więc można liczyć na wsparcie.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie