SKUP NIERUCHOMOŚCI PABIANICE

Wykorzystanie pomocy w sprzedaży nieruchomości jest coraz bardziej powszechne. Wiele osób oczekuje takiej pomocy, zwłaszcza wtedy, kiedy w tradycyjny sposób nie udaje im się samodzielnie podejść do zagadnienia sprzedaży własnego mieszkania. Taka pomoc upatrywana jest w biurach pośredniczących w sprzedaży. Nie jest ona oczywiście bezpłatna, o czym każdy z nas pewnie zdaje sobie sprawę. Jest jednak lepsza i bardziej konkretna forma pomocy, z której można skorzystać, kiedy mamy problem ze sprzedażą mieszkania, jest nią skup nieruchomości w Pabianicach.

Czym różni się skup od biura pośredniczącego w sprzedaży?

Jeśli szukasz różnic pomiędzy firmą, jaką jest skup nieruchomości a biurem pośredniczącym, na pewno pierwszą z nich dostrzeżesz w samych nazwach. Pod tym względem zauważysz, że skup to firma, która kupuje nieruchomość od właściciela, a biuro nieruchomości jedynie pośredniczy w sprzedaży. W tym przypadku firma skupująca zajmuje stanowisko strony kupującej, gdzie do transakcji dochodzi w odpowiednim dla właściciela mieszkania czasie. Jeśli chodzi o biuro pośredniczące, trudno jest jednoznacznie określić czas, w którym mieszkanie się sprzeda. Czas finalizacji pozostaje w związku z tym niejasny.

Kolejną i być może najważniejszą kwestią, jaką odróżnia skup nieruchomości w Pabianicach od firmy pośredniczącej, jest brak prowizji. Pod tym względem wielu klientów firmy skupującej doznaje miłego zaskoczenia, gdy okazuje się, że firma ta nie nalicza żadnych dodatkowych opłat w związku z zadaniem, jakie wypełnia. Biuro pośredniczące działa już na zasadzie opłat prowizyjnych, czego można się spodziewać najczęściej podczas finalizacji transakcji sprzedażowej. Koszty te mogą być dość wysokie, najpewniej dotyczą określonej kwoty wyliczonej na podstawie wartości nieruchomości. Stanowią określony procent tej kwoty.

Inną różnicą, którą można dotrzeć, choć nie zawsze tak się dzieje, jest podejście. W niektórych przypadkach można odczuć wrażenie, że jest się po prostu kolejnym klientem w kolejce. W przypadku, kiedy korzystamy z firmy skupującej, od samego początku można spotkać się z tym, że pracownicy firmy wykazują ogromne zaangażowanie w sprawy swoich klientów. Widać to już, chociażby po tym, że pracownicy firmy dokładają wszelkich starań, aby pomóc skompletować najważniejsze dokumenty. Jeśli klient nie ma w swojej teczce takich dokumentów, przedstawiciel firmy skupującej może wystąpić w jego imieniu o takie zaświadczenia. Na pewno bardzo obszernie zostanie poruszona tematyka dokumentacji. Będzie dokładnie omówione to, jakie dokumenty są konieczne i gdzie można je wybrać. 

Chcesz sprzedać nieruchomość? Zrobimy dla Ciebie darmową wycenę online

Czym różni się samodzielna sprzedaż od oferty skupu nieruchomości?

Kiedy szukasz sposobu na szybką sprzedaż mieszkania, pewnie robisz wszystko, by jak najlepiej zaprezentować swój lokal. Można przez to rozumieć, że publikuje się wiele ogłoszeń, które są odpowiednio ubrane w słowa i zawierają atrakcyjne zdjęcia, które zachęcają do obejrzenia mieszkania na żywo. Nie potrzeba aż tak wielkich starań, by sprzedać mieszkanie firmie, jaką jest skup nieruchomości w Pabianicach. Jedyne co potrzeba to wysłanie zgłoszenia, a umożliwi to formularz kontaktowy, jaki znajdziemy na stronie tej firmy. Kiedy sprzedajemy mieszkanie samodzielnie, znowu główną i najbardziej widoczną różnicą będzie czas. Skup nieruchomości w Pabianicach może zaoferować wykup nieruchomości w ciągu nawet 72 godzin, natomiast samodzielna sprzedaż może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. To spora różnica. W ciągu kilkunastu miesięcy można zaoszczędzić sporo pieniędzy na kosztach utrzymania mieszkania. Jeśli lokal sprzeda się w ciągu kilku dni, czas, który trzeba byłoby przeznaczyć na próby sprzedaży samodzielnej, oznaczałby także konieczność opłacania rachunków względem utrzymania danego lokalu.

Skupujemy też grunty rolne, zobacz skup gruntów rolnych

Samodzielne próby sprzedaży lokalu oznaczają także konieczność przyjmowania wielu wizyt, z jakimi udają się potencjalni kupujący. Na początku wiąże się to z nadzieją na rychłą sprzedaż, z czasem jednak wielu właścicieli jest tym faktem coraz bardziej znudzona. Wizyty kupujących, którzy tylko oglądają mieszkanie, a przy tym lubią pomarudzić, stają się bardziej uciążliwe dla właściciela. W przypadku kiedy nabywcą ma być skup nieruchomości w Pabianicach, może nawet nie dojść do jednego spotkania w mieszkaniu przed zakupem. Wszystko zależy od sytuacji. Jeśli nawet z jakichś przyczyn dochodzi do takiej wizyty, wyróżnia się ona zdecydowanie innym charakterem, gdzie dostrzec można wysoki poziom kultury przedstawiciela firmy skupującej.

W przypadku samodzielnej sprzedaży z wszystkimi dokumentami trzeba zająć się we własnym zakresie. Trudno liczyć na pomoc drugiej strony, zwłaszcza jeśli nie mamy wiedzy i doświadczenia. Jeśli chodzi o współpracę z firmą skupującą, możemy wówczas liczyć na wsparcie, doradztwo, a często także i zorganizowanie dokumentacji w naszym imieniu. Tutaj po prostu odbywa się to wszystko znacznie łatwiej. Ponadto jesteśmy w stałym kontakcie z pracownikami, którzy służą radą i pomocą w każdej chwili trwania współpracy.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie