Skup nieruchomości Police

Gwarancją szybkiej sprzedaży nieruchomości jest często skorzystanie z oferty skupu nieruchomości lub zaoferowanie okazyjnej, niskiej ceny. Coraz większa ilość osób skłania się ku temu, aby sprzedać swoje mieszkanie firmie skupującej nieruchomości. Czy jest to opłacalne i co może zaoferować firma? Warto się nad tym zastanowić, a więcej informacji znajdziemy poniżej. 

Cena mieszkania według skupu nieruchomości w Policach

Przyzwyczailiśmy się już do faktu, że w ostatnim roku ceny mieszkań poszybowały w górę. Z jednej strony to dobrze, bo możemy więcej zarobić na sprzedaży, z drugiej natomiast generuje to znaczne problemy, co widoczne jest w spadku zainteresowania takimi ofertami. Kiedy zależy nam na szybkiej sprzedaży nieruchomości, wykorzystujemy nowatorskie pomysły, a wśród nich znajdziemy skup nieruchomości w Policach, który staje się jedną z lepszych opcji. Firma ta ma do zaoferowania bardzo atrakcyjne ceny przy kupnie nieruchomości. Mimo tego, że cena z pewnością nigdy nie pokryje się z wyobrażeniami sprzedającego (ponieważ często osoby sprzedające mają zbyt wysokie mniemanie i zbyt duże potrzeby), to i tak będzie to kwota, która jest na tyle wysoka, że będzie w pełni zadowalająca. Porównywalnie kwota ta jest nieznacznie niższa od wartości rynkowej.

Jak się sprzedaje mieszkanie?

Kiedy sprzedajesz mieszkanie firmie skupującej, musisz nastawić się na kilka kwestii. Przede wszystkim musisz przywyknąć do tego, że przebieg transakcji przebiega w błyskawicznym tempie. Pod wieloma względami takie szybkie tempo współpracy jest mile widziane przez tych, którzy sprzedają nieruchomość. Skup nieruchomości oczywiście oferuje dogodne terminy, jeśli chodzi o finalizację transakcji, jednak większości zależy na tym, aby odbyło się to jak najszybciej.

Kolejną kwestią, jaka różni sprzedaż tradycyjną od tej firmie skupującej, jest ustalenie ceny. Trzeba przyzwyczaić się do myśli, że to nie właściciel określa wysokość ceny mieszkania, tylko skup nieruchomości w Policach. Najczęściej zaoferowana kwota nie podlega w żaden sposób dyskusji, a jedyne co może zrobić właściciel mieszkania to akceptacja lub rezygnacja. Zazwyczaj kwoty te zostają zaakceptowane. Może wynikać to z faktu, że cena jest dość atrakcyjna lub z faktu, że sprzedający i tak nie ma żadnego kupca, który mógłby zaoferować atrakcyjniejszą cenę. Co ciekawe przy rozpoczęciu współpracy zostaje przygotowana wycena nieruchomości, a dokument ten nie jest zobowiązujący dla właściciela lokalu. Można wobec tego śmiało zrezygnować bez konsekwencji, a mimo to tak się nie dzieje. Wysnuć można wnioski, że skup nieruchomości w Policach oferuje jednak atrakcyjną cenę, dlatego większość pozostaje i finalizuje transakcję.

Po ogólnej akceptacji ceny obydwie strony omawiają szczegóły. Rozmawia się wówczas na temat tego, czy zostanie podpisana umowa przedwstępna z wypłaceniem np. zadatku, czy klient potrzebuje pomocy w kompletowaniu dokumentacji, a także to, u jakiego notariusza zostanie podpisany akt notarialny. W przypadku tego ostatniego sprzedający ma ogromny wybór, ponieważ to on ustala miejsce i termin spotkania. Może zaproponować znanego mu notariusza, by w ten sposób poczuł się bezpieczniej.

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź nasz skup działek

Podczas rozmów na temat sprzedaży, a zarazem kupna nieruchomości ustala się także to, czy klient chce otrzymać kwotę w gotówce, czy przelewem. Bardzo często wybierana jest gotówka, jednak przy takim wyborze warto poinformować drugą stronę odpowiednio wcześniej, aby zdołała się przygotować. Przy przelewach bankowych nigdy nie wiemy, w jakim czasie od wysłania pieniędzy dotrą one na nasze konto. Kwestia zaksięgowania pieniędzy może wydłużyć proces nawet o jeden dzień. Nie powinno być jednak obaw z tego tytułu, ponieważ skup nieruchomości w Policach korzysta z opcji natychmiastowego przelewu, a w razie opóźnień w księgowaniu klucze do mieszkania odbiera się dopiero w chwili, kiedy pieniądze pojawią się na koncie byłego już właściciela mieszkania. To kolejny dowód na gwarancję bezpieczeństwa transakcji sprzedażowej z firmą skupującą nieruchomości.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie