Skup nieruchomości Radomsko

Do tego, aby szybciej sprzedać mieszkanie, wiele osób wykorzystuje social media. Dzięki temu, że można na szerszą skalę publikować ogłoszenia, istnieje szansa, że mieszkanie sprzeda się nieco szybciej. Nie zawsze się to sprawdza. Statystyki bywają bezlitosne, ponieważ sprzedaż mieszkania znacznie się wydłużyła w ciągu kilku lat. Obecnie czas sprzedaży mieszkania nieco się wydłużył, od kilku miesięcy do nawet kilkudziesięciu. By przyspieszyć ten proceder, najlepiej wykorzystać pomoc firmy skupującej. Tylko to gwarantuje błyskawiczną sprzedaż.

Różnice między biurem nieruchomości a skupem

Kiedy mówimy o firmie, która ma pomóc w sprzedaży, często rozważamy opcję skorzystania z biura nieruchomości. Wiele osób tak robi, bo wierzy, że dzięki temu uda im się szybciej i korzystniej sprzedać nieruchomość. Różnica między biurem nieruchomości a skupem nieruchomości w Radomsku polega przede wszystkim na tym, że biuro nieruchomości obejmuje stronę wyłącznie pośredniczącą, natomiast skup nieruchomości jest w tej transakcji stroną kupującą. Wszystko to znacznie zmienia postać rzeczy w związku ze sprzedażą nieruchomości.

Kolejną kwestią, która jest wyczuwalna jako różnica, jest przede wszystkim to, że nie trzeba oczekiwać na pojawienie się kupującego, kiedy wybieramy skup nieruchomości, ponieważ to właśnie ta firma jest zdecydowana na zakup. Kiedy uwzględniamy biuro pośredniczące w transakcji, wówczas czas na pojawienie się deklarowanego klienta może być podobny, jak przy samodzielnej próbie sprzedaży.

Ostatnią z różnic, która być może będzie najważniejsza dla sprzedającego, jest to, że skup nieruchomości w Radomsku nie pobiera opłat prowizyjnych. Nie oznacza to, że jest tylko i wyłącznie stroną w transakcji, owszem możliwa jest pomoc uzyskana ze strony specjalistów na przykład na podstawie kompletowania dokumentacji, co nie jest uwarunkowane pod względem finansowym.

Chcesz sprzedać nieruchomość? Zrobimy dla Ciebie darmową wycenę online

Jak zacząć sprzedaż?

Mogłoby się wydawać, że sprzedaż należałoby od tego, aby uporządkować mieszkanie i przygotować je do szybkiej wyprowadzki. Jest to oczywiście ważne, aby sprawnie przenieść swoje rzeczy w inne miejsce, ale lepiej poczekać z tym do momentu, aż na horyzoncie pojawi się kupujący. Wcześniej nie ma to większego znaczenia. Współpracę z firmą, jaką jest skup nieruchomości w Radomsku, należałoby zacząć od tego, aby wypełnić formularz kontaktowy. Jest to prosty formularz, który zawiera kilkanaście pytań. Nawiązują one do nieruchomości, aby stworzyć dokładny opis jej parametrów. Na pewno będzie trzeba w nim zamieścić informacje dotyczące metrażu, lokalizacji, roku wybudowania, ale także określić trzeba będzie także stan nieruchomości i standard. Odpowiedź na tych kilkanaście pytań nie zajmuje wiele czasu. By jeszcze lepiej zaprezentować mieszkanie, zaleca się załączenie zdjęć mieszkania. Kilka w zupełności wystarczy.

Jeśli mamy na sprzedaż niestandardową nieruchomość, tzn. obciążoną, zaniedbaną, z niejasną sytuacją prawną, czy wynajmowaną lub możemy zaoferować jedynie udział w nieruchomości, lub działkę budowlaną najlepiej skontaktować się telefonicznie z przedstawicielem firmy. Taka rozmowa z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości, a przy okazji zostaniemy poinstruowani, w jaki sposób będzie można zaprezentować nieruchomość (czy w wiadomości e-mail, czy jednak przy realnym spotkaniu w mieszkaniu).

Zobacz też nasz skup mieszkań zadłużonych

Kiedy otrzymamy już propozycję kupna naszego mieszkania, oznacza to, że firma jest gotowa na taką transakcję i ma zabezpieczone środki na ten cel. Można także wywnioskować z tego tytułu, że transakcja przebiegnie błyskawicznie. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, możliwa jest sprzedaż swojego mieszkania nawet w ciągu 3 dni. Przeszkodami, które mogą wpłynąć na wydłużenie się czasu transakcji, będą z pewnością problemy związane z uzyskaniem dokumentów sprzedażowych. Nie ma co się załamywać, pracownicy skupu nieruchomości są w stanie pomóc także w tym zakresie, nawet jeśli będzie oznaczało to wystąpienie w imieniu swojego klienta o określone dokumenty.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie