SKUP NIERUCHOMOŚCI TYCHY

Jednym ze sposobów na szybką sprzedaż mieszkania jest wykorzystanie pomocy firmy, która zajmuje się tym zawodowo. Nie chodzi o pomoc biura pośredniczącego w sprzedaży, ponieważ nie zawsze dotyczy to szybkiej transakcji, a o pomoc firmy, jaką jest skup nieruchomości w Tychach. Jak działa firma i co należy zrobić, by móc skorzystać z usług takiej firmy? Trzeba to dokładnie przeanalizować.

Od czegoś trzeba zacząć…

Jeśli jesteśmy pewni, że chcemy skorzystać z opcji skupu nieruchomości w Tychach, ponieważ zapoznaliśmy z wieloma przychylnymi opiniami, a chcemy przejść przez transakcję szybko i bez problemów, trzeba wiedzieć, że należy zaprezentować swoje mieszkanie na samym wstępie.  Co dokładnie oznacza konieczność zaprezentowania mieszkania? Konkretnie oznacza dokładne sporządzenie opisu mieszkania. Trzeba uwzględnić w stosownym formularzu zgłoszeniowym, który jest dostępny na stronie, jakiej wielkości jest mieszkanie, gdzie się znajduje, w jakim stanie, a najlepiej, jeśli udokumentujemy to zdjęciami. Na podstawie tych informacji będzie możliwe przygotowanie wyceny online. Jest to możliwe, ponieważ osoby przygotowujące wyceny opierają swoje propozycje cenowe na wartościach rynkowych. Nie można się spodziewać, że skup nieruchomości zaoferuje nam wysoką cenę, znacznie przewyższającą wartość rynkową, tak jak być może jest to możliwe w przypadku tradycyjnej sprzedaży (choć bardzo to nikłe). Firma skupująca zaoferuje na pewno dość atrakcyjną cenę oraz szybką transakcję, ale będzie ona adekwatna do stanu i wartości rynkowej nieruchomości (lub podobną do niej cenę).

Jeśli nie chcemy skorzystać z formularza zgłoszeniowego, które to narzędzie dostępne jest na stronie, albo jeśli mamy do zaoferowania mieszkanie bardziej kłopotliwe, możemy skorzystać z numeru telefonu, by dokładnie przedstawić swoją sytuację. Kłopotliwe mieszkania mogą dotyczyć na przykład konieczności sprzedaży nieruchomości wraz z najemcą. Mianem kłopotliwego mieszkania można nazwać także nieruchomości o nieuregulowanej sytuacji prawnej, mieszkania zaniedbane, zadłużone czy takie, które stanowią podstawę procesu komorniczego. Wszystkie opcje, które zostaną przedstawione w rozmowie telefonicznej, zostaną odpowiednio przeanalizowane i w krótkim czasie zostanie wydana decyzja na ich temat.

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź nasz skup działek

O czym trwa debata?

Kiedy otrzymaliśmy już propozycję cenową od firmy, jaką jest skup nieruchomości w Tychach, a zaoferowana cena odpowiada naszym oczekiwaniom i chcemy podjąć dalszą współpracę, pracownik zaoferuje rozmowę w związku z ustaleniami. Będzie trzeba między innymi porozmawiać o tym, gdzie i kiedy można się spotkać, aby podpisać akt notarialny. Najczęstszą opcją w związku z wyborem odpowiedniego miejsca spotkania jest kancelaria notarialna w pobliżu miejsca, w którym znajduje się mieszkanie. W związku z tym sprzedający nieruchomość można wybrać kancelarię w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, aby nie generować dodatkowych problemów w związku z przyjazdem. Firma, czyli skup nieruchomości w Tychach wyśle przedstawicieli, do tego, aby w imieniu firmy została zawarta umowa sprzedaży. 

Chcesz sprzedać dom? Sprawdź nasz skup domów

Często też omawiana jest opcja podpisania umowy przedwstępnej. Nie w każdym przypadku skup nieruchomości w Tychach potrzebuje podpisania takiej umowy, jest to tylko dokument, który potwierdza gotowość firmy do dalszej transakcji, która ma swój finał w kancelarii notarialnej. Umowa przedwstępna, gdzie wypłacany zostaje zadatek lub zaliczka (w zależności od tego, jakie będą ustalenia z przedstawicielem) może być dla właściciela sprzedawanego mieszkania potwierdzeniem, że w krótkim czasie dojdzie do finału. Jest to także obietnica, którą spełnia firma bez obaw o rezygnację w ostatniej chwili, co często się dzieje, kiedy mowa o kupującym z rynku wolnego. 

Do ustaleń, które zapewne będą omawiane dość szczegółowo, należy także wybór terminu spotkania. Niektórym zależy na szybkiej transakcji, inni oczekują nieco dłuższego czasu, aby móc się przygotować do takiego wydarzenia. Często przez kwestię przygotowań rozumie się konieczność zgromadzenia dokumentów. Pod tym względem można być mile zaskoczonym, ponieważ firma oferuje swoją pomoc także i w kompletacji dokumentacji sprzedażowej. Powracając jednak do kwestii terminu spotkania, jest to data, którą będzie jak najbardziej dopasowana do klienta. Firma jest na tyle elastyczna, że można zaoferować niemal każdą datę spotkania. Dla wielu, którzy wybrali skup nieruchomości w Tychach, jest dużym zaskoczeniem to, że prócz tego, że przedstawiciele się bardzo angażują, to w dodatku mogą wyciągnąć dokumenty za nas. Tutaj wystarczy tylko upoważnienie.

Z firmą, jaką jest skup nieruchomości w Tychach,  można również omówić na przykład kwestie związane z przekazaniem kluczy (chodzi oczywiście o dogodny moment). Jeśli właścicielowi zależy, by otrzymać więcej czasu na wyprowadzkę, takie postanowienia zostaną uwzględnione w umowie, gdzie firma da klientowi dodatkowy czas na wyprowadzkę. O wszystkim tym z pewnością dokładnie poinformuje pracownik firmy.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie