SKUP NIERUCHOMOŚCI ŻORY

Kupno domu czy mieszkania to często trudna decyzja, którą nie każdy jest w stanie podjąć od razu po obejrzeniu nieruchomości. Nie można oczekiwać też, że potencjalny kupujący zdecyduje się na kupno mieszkania tylko na podstawie informacji, które znajdzie w ogłoszeniu. Taka sprzedaż wydaje się irracjonalna, ale są firmy, którym niepotrzebne są liczne wizyty, by szybko podjąć decyzję o kupnie danej nieruchomości. O czym mowa? O firmach, które funkcjonują jako skup nieruchomości w Żorach i innych miastach Polski. Czym charakteryzują się takie firmy? Zastanówmy się nad tym.

Propozycje firmy skupującej lokale

Propozycje w związku z firmą, jaką jest skup nieruchomości, należy głównie do tego, aby odkupić od właściciela nieruchomości jego lokal. Jedyne, w czym różni się ten schemat sprzedaży, to tym, że firma skupująca ustala wysokość kwoty, za którą wykupi nieruchomość na własność. Jej właściciel nie ma większego pola do popisu w tej kwestii. Tworzy to pewne wątpliwości, ponieważ większość właścicieli obawia się, że otrzymają propozycję wykupu nieruchomości za kwotę znacznie mniejszą od oczekiwanej. Zważywszy na fakt, że większość właścicieli lubi zawyżać wartość nieruchomości, trudno oczekiwać, że skup nieruchomości w Żorach sprosta ich wymaganiom. Firma ta oferuje uczciwą cenę, która szacowana jest na podstawie wartości rynkowych. Często oferta dotyczy 90% wartości rynkowej. Wszystko oczywiście ustala się indywidualnie. Trudno bowiem oczekiwać, że za mieszkanie w stanie wysokiego standardu otrzyma się tyle samo, co za podobne mieszkanie w stanie do generalnego remontu i jeszcze z zadłużoną hipoteką. Każda opcja rozpatrywana jest w sposób indywidualny. 

Chcesz sprzedać kamienicę? Sprawdź skup kamienic

Jak wyceniane są nieruchomości?

By wycenić nieruchomość, a tym samym zaprezentować ofertę wykupu, trzeba najpierw ją zaprezentować. Nie chodzi tutaj o spotkanie w mieszkaniu, celem jego obejrzenia (choć czasami i to może być wymagane), ale o przesłanie swojego zgłoszenia. Wygodne narzędzie, które dostępne jest na stronie firmy skupującej, pomoże łatwo, szybko i wygodnie opisać nieruchomość. Składa się ono z kilkunastu pytań, które wystarczy uzupełnić, aby móc wysłać zgłoszenie. Wprowadzenie danych w formularzu zajmuje kilka chwil. Po przesłaniu nie mija wiele czasu, abyśmy mogli zapoznać się z ofertą skupu. Po kilkunastu godzinach na naszej skrzynce mailowej znajdziemy odpowiedź z wyceną.

Każda nieruchomości wyceniana jest indywidualnie. Jak już wcześniej zostało wspomniane, nie każdy jest w stanie zaoferować to samo. Jedni chcą sprzedać mieszkanie w dobrym stanie, inni oferują sprzedaż mieszkania odziedziczonego po starszej osobie, które wymaga remontu, jeszcze inni mają do zaoferowania udział w nieruchomości lub chcą sprzedać lokal z najemcą. Każda z tych sytuacji będzie rozpatrywana w sposób indywidualny.

Zobacz też skup udziałów w nieruchomościach

Co zrobić z wyceną?

Jeśli otrzymujemy wycenę, oznacza to dla nas, że skup nieruchomości w Żorach  jest chętny na zakup naszej nieruchomości i pokusił się nawet o zaoferowanie konkretnej ceny w związku z tym. Tutaj nie ma możliwości, abyśmy sprzedali nieruchomość po ‘naszej cenie’, ale warto przeanalizować ofertę. Najczęściej dochodzi się do wniosku, że cena jest adekwatna do wartości tego lokalu. Jeśli otrzymujemy wycenę, oznacza to także, że firma ta jest gotowa na zakup lokalu i ma na ten cel przygotowane środki. Właśnie dzięki temu możliwe jest kupno nieruchomości nawet w ciągu kilku dni. Brak oferty dotyczy najczęściej wiadomości, w której wyjaśnia się, dlaczego firma nie może wykupić lokalu. Uznajmy jednak, że mamy wycenę. Co z nią zrobić? Możemy ją przeanalizować i skorzystać z niej lub podziękować i spróbować swojego szczęścia w poszukiwaniu kupującego z rynku wolnego na własnych warunkach. 

Wycena online jest dokumentem sporządzonym przez doświadczonego specjalistę. Jest to dokument, który nie jest dla nas zobowiązujący, dlatego bez problemu na tym etapie możemy zrezygnować z dalszej współpracy. Nie obawiajmy się kosztów, firma nie narzuca na nas żadnej kwoty w związku z przygotowaną wyceną, choć jest ona dość ważnym dokumentem, który informuje o wysokości wartości naszego lokalu mieszkalnego.

Porozmawiajmy o sprzedaży

Jeśli jesteś zdecydowany, akceptujesz cenę, zależy Ci na szybkiej transakcji i oczekujesz pomocy, to oferta, jaką daje skup nieruchomości w Żorach, jest idealna dla Ciebie. Po tym, jak dajemy firmie zielone światło, następują rozmowy dotyczące ustaleń. Na tym etapie pracownik wybada, czy jesteśmy przygotowani, czy nie potrzebujemy pomocy, a także jaki termin nas zadowala. Trzeba także wybrać najlepsze miejsce, a musi to być kancelaria notarialna. Wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa, dlatego sprzedaż musi nastąpić pod opieką urzędnika, który sporządzi właściwy akt notarialny. 

Wybór metody rozliczenia także należy do ustaleń, które są omawiane zdalnie z klientem. Jako sprzedający możemy wybrać czy chcemy otrzymać sumę w gotówce do ręki, czy też zadowolimy się przelewem wykonanym tuż po podpisaniu aktu notarialnego. Omówione zostaną w ten sposób także warunki zwolnienia lokalu.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie