Jak szybko można sprzedać hotel lub pensjonat?

Teoretycznie posiadanie nieruchomości w postaci hotelu lub pensjonatu jest marzeniem wielu chętnych na taki biznes. W praktyce jednak często okazuje się, że w dzisiejszych, niepewnych czasach, taki biznes przynosi tylko straty. Przeglądając ogłoszenia typu: „sprzedam pensjonat nad morzem” lub „sprzedam hotel w górach”, można pomyśleć, że jest to stosunkowo proste, a chętnych jest wielu.

Nic bardziej mylnego. W przeciągu ostatniego roku wielu hotelarzu zmuszonych było do zamknięcia swoich firm i wystawienia nieruchomości na sprzedaż. W związku z tym, jak sprzedać hotel lub pensjonat, gdy nabywców jest, jak na lekarstwo?

Właściciel posiadający hotel na sprzedaż lub pensjonat może spróbować zbyć go przez głoszenia lub biuro nieruchomości. Trzecia opcja to skorzystanie ze skupu nieruchomości. Firma https://szybkatransakcja.pl zawiera szybką umowę sprzedaży i błyskawicznie przekazuje należną kwotę sprzedającemu.

Ogłoszenia, czy to dobry pomysł na szybką sprzedaż hotelu lub pensjonatu

Wystawiając hotel lub pensjonat na sprzedaż właściciel podejmuje ryzyko, że nie znajdzie szybko kupca, który zaoferuje mu natychmiastową wypłatę pieniędzy po sfinalizowaniu transakcji. Myśląc, jak sprzedać pensjonat lub hotel, zazwyczaj w pierwszym odruchu wystawia odpowiednie ogłoszenia w miejscach szeroko dostępnych, tak przez internet, jak i w lokalnych mediach. Szeroki zasięg ogłoszeń pt.: „sprzedam hotel” lub „sprzedam pensjonat” niestety często nie przynosi żadnego odzewu.

Jeżeli pensjonat lub hotel na sprzedaż zbyt długo „zajmuje” tablice ogłoszeniowe właściciel zaczyna od zmniejszania ceny. Może dojść do sytuacji, że po bardzo długim czasie i poniesieniu wielu kosztów, nieruchomość zostanie sprzedana za bezcen. Jednym z takich nieuchronnych wydatków będzie wycena nieruchomości.

Biuro nieruchomości, czy pomoże przy sprzedaży?

Często właściciele obiektów rekreacyjnych korzystają z biur nieruchomości. W takim przypadku należy liczyć się nie tylko z kosztami wyceny, ale również z kosztami potencjalnych remontów, a jednocześnie pokrywaniem bieżących opłat. Oszacowana wartość powoduje, że pośrednik szuka nabywcy, jednocześnie uwzględniając w cenie sprzedaży prowizję biura nieruchomości. Niestety również ta forma nie zawsze jest skuteczna, jeśli chodzi o czas, w którym hotel na sprzedaż zostanie zbyty.

W momencie znalezienia kupca może pojawić się problem z wypłatą środków pieniężnych. Pensjonat lub hotel na sprzedaż jest wystawiany po to, by odzyskać ulokowane środki i móc zainwestować je w inną działalność. Kupiec może nie dysponować gotówka na „już” i potrzebować czasu na jej zebranie. Umowa przedwstępna zostanie sporządzona, a nieruchomość „zarezerwowana”. Dobrze, jeśli kupiec szybko uzyska dofinansowanie. Gorzej, jeśli bank odmówi kredytowania inwestycji. Czas i pieniądze zostaną stracone, a właściciel z powrotem będzie się zastanawiał, jak sprzedać hotel lub jak sprzedać pensjonat.

Pewny i szybki kupiec

Jedyną opcją skutecznej sprzedaży jest oferta skupu nieruchomości. Wybór odpowiedniej firmy zazwyczaj skutkuje kilkudniowym okresem realizacji transakcji. Skorzystanie z usług firmy https://szybkatransakcja.pl będzie dobrym posunięciem. Wycena nieruchomości przeprowadzana jest online i nie kosztuje sprzedającego nic. Często zdarza się również stan faktyczny, w którym hotel lub pensjonat wystawiony na sprzedaż jest zadłużony i dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty skup zadłużonych nieruchomości. Nabywca posiada środki finansowe, więc po zakończeniu transakcji ich wypłata jest błyskawiczna. Kolejnym, niezaprzeczalnym atutem jest to, że firma zajmuje się skupem nieruchomości w każdym miejscu w Polsce, więc mając pensjonat na sprzedaż lub hotel w odległym regionie możliwe jest zdalne przeprowadzenie transakcji, aż do aktu notarialnego.

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie