SKUP NIERUCHOMOŚCI LEGNICA

Kłopoty związane ze sprzedażą mieszkań mogą mocno dać się we znaki, tym bardziej, jeśli ktoś usilnie próbuje swoich sił. Często wystawienie ogłoszenia o sprzedaż mieszkania może nie wystarczyć. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób podrasować mieszkanie, by było bardziej atrakcyjne. W propozycji padają metody na dekorowanie domu, by wykonać piękne zdjęcia, lub pokazać mieszkanie przy wizytacji potencjalnych kupujących. Czy to rzeczywiście pomaga w przyspieszeniu sprzedaży nieruchomości? Czy są jeszcze jakieś inne alternatywne rozwiązania?

Sprzedaż nieruchomości bez wysiłku

Bez większego wysiłku można sprzedać swoje mieszkanie, jeśli weźmie się pod uwagę skup nieruchomości w Legnicy. To znakomite rozwiązanie, które z pewnością pozwoli przekonać się samemu, że można w ciągu kilku dni sfinalizować transakcję i to bez większego wysiłku. Od czego zacząć? Od przesłania informacji na temat swojego mieszkania. Jeśli to właśnie mieszkanie chcemy sprzedać, należy uzupełnić dane, które dotyczą parametrów. Wystarczy, że na stronie takiej firmy wypełnimy formularz zgłoszeniowy. Zawiera on kilkanaście pytań, na które należy udzielić odpowiedzi, nie zapominając o przesłaniu kontaktu do siebie. Wszystkie te informacje będą rozpatrywane i zestawiane z wartością rynkową podobnych nieruchomości, aby można było ustalić odpowiedniej wysokości kwotę, jaka być może zostanie zaproponowana w następnej wiadomości. 

Odpowiedź zwrotna jest wysyłana do takiego klienta przeważnie do 24 godzin od zgłoszenia. To bardzo szybko tym bardziej, że można zapoznać się następnego dnia z profesjonalnie przygotowaną wyceną. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że być może nieświadomie zawyża cenę swojej nieruchomości. Jest to dość popularne zjawisko, a po przesłaniu do nich wyceny okazuje się, że cena uwidoczniona w dokumencie jest nieco niższa od oczekiwanej. Nie oznacza to, że skup nieruchomości chce dorobić się na takim kliencie, a opracował rzetelną wycenę, dostosowując nieruchomość do średnich cen rynkowych.

Sprzedaż bez wysiłku polega przede wszystkim na tym, że skup nieruchomości w Legnicy, przedstawi swoją propozycję i omówi warunki zdalnie, by można było uniknąć zbędnych spotkań, które z pewnością niewiele zmieniają w takiej sytuacji. Pracownicy są w stałym kontakcie ze swoimi klientami, starając się odpowiadać na każde z zadanych pytań. Brak wysiłku widziany jest także w przygotowaniach sprzedającego do sprzedaży, ponieważ jeśli taka osoba nie posiada wystarczających dokumentów, firma dokłada wszelkich starań, aby pomóc uzyskać je klientowi lub sama za niego wyciągnie określone dokumenty.

Sprawdź nasz skup nieruchomości

Przebieg współpracy

Współpracę z firmą, jaką jest skup nieruchomości w Legnicy, rozpoczynamy od wysłania zgłoszenia, co zostało już powiedziane wcześniej. Następnie otrzymujemy wycenę online, która jest jednoznaczna z propozycją cenową. Jeśli wyrażamy zgodę na taką transakcję i za określoną cenę, wówczas omawiamy z przedstawicielem firmy wszystkie najistotniejsze warunki. Do tych warunków należą:

 • forma rozliczenia,
 • miejsce spotkania,
 • termin spotkania,
 • ewentualna pomoc w kompletacji dokumentów,
 • (nie zawsze wymagane) możliwość podpisania umowy przedwstępnej.

Przez te wszystkie etapy przechodzi się w zasadzie w ciągu kilku dni. Czasami odbywa się to nawet w przeciągu 3 lub 4 dni, jeśli klient jest przygotowany i okoliczności są sprzyjające. Mając na uwadze tradycyjną metodę sprzedaży nieruchomości, tak szybka realizacja transakcji bywa nie do pomyślenia. Samo oczekiwanie na kontakt ze strony zainteresowanego może wydłużyć ten czas. Jeśli już znajdzie się zainteresowany, który jest zdecydowany na zakup, zwykle uzyskanie środków na taki zakup uwzględnia znacznie bardziej rozłożony w czasie termin realizacji. Zazwyczaj dotyczy to okresu kilku tygodni, zanim będzie można przejść do umawiania spotkania w kancelarii notarialnej. Profesjonalny skup nieruchomości w Legnicy, który trzeba to powiedzieć głośno, oferuje swoje usługi w całej Polsce, maksymalnie minimalizuje czas, by można było doprowadzić transakcję do końca. W związku z tym nie są umawiane zbędne spotkania. Oczywiście, jeśli nieruchomość jest dość problematyczna, właściciel ma z nią jakiś problem, wymaga to weryfikacji i prezentacji, wówczas można umówić się na taką wizytę, co być może zaoferuje pracownik firmy. Jednak w przypadku standardowych transakcji nie będzie takiej potrzeby, co z pewnością przypadnie do gustu każdemu.

W dniu realizacji obydwie strony spotykają się w kancelarii, która najczęściej wybierana jest przez stronę sprzedającą, by można było podpisać akt. W tym dniu następuje przeniesienie własności na skup nieruchomości w Legnicy, gdzie firma rozlicza się ze swoim klientem. Po przekazaniu pieniędzy należy udostępnić klucze do mieszkania lub jeśli sytuacja wymaga dłuższego czasu przeprowadzki, należy uwzględnić te warunki w umowie. Firmy, które skupują nieruchomości, są na tyle elastyczne, że nawet w takich sytuacjach, gdy niemożliwa jest natychmiastowa wyprowadzka, są w stanie znaleźć rozwiązanie tej sytuacji.

Zobacz także opinie o skupie nieruchomości

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu 24h!


  [honeypot website]

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia


  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem telefonicznie